Poraďte sa s lekárom, kedy je pre vás vhodné užívať homeopatický liek
Homeopatia

Blog

Medzinárodný kongres CEDH na tému bolesť.

Medzinárodný kongres CEDH na tému bolesť.

22. 05. 2020

Homeopatia zohráva dôležitú úlohu pri liečbe akútnej bolesti a zmierňovaní chronických bolestí. Pomáha  znížiť spotrebu analgetík  (od paracetamolu  až po opioidy), nesteroidných protizápalových liekov či psychotropných látok(farmaceuticko-epidemiologická štúdia EPI3 – LASER, 2006-2010)

Využitím homeopatie pri zmierňovaní bolesti sa bude zaoberať  8. Medzinárodný kongres CEDH – Miami Beach, USA, ktorý bude 100% on-line a koná sa v dňoch 27.-28.6. 2020.

Keďže je ústrednou témou bolesť, budú na kongrese o nej hovoriť odborníci z viacerých terapeutických oblastí ako gynekológia, pediagtria, onkológia, gastroenterológia, psychosomatické poruchy, tropické choroby a ďalšie.

I keď existuje viac odporúčaných spôsobov konvenčnej liečby, ktoré sú často účinné, môže sa stať, že budú kontraindikované alebo dokonca nevhodné. Pri pacientoch s bolesťami sa môže osvedčiť doplnková terapia, ktorá zvýši účinnosť liečby a/alebo zmierni vedľajšie účinky.

Počas týchto 2 dní sa budú odborníci zameriavať na homeopatiu ako doplnkovú liečbu bolesti v rámci bežnej klinickej praxe, ako i na spôsob akým predpisovanie homeopatických liekov prispieva k rozvoju výskumu.  

Viac sa o tomto kongrese, a aj o registrácii, dozviete  na  stránke SLHS http://www.homeo.sk/akcie.htm