Poraďte sa s lekárom, kedy je pre vás vhodné užívať homeopatický liek
Homeopatia

Blog

Odporúčanie odborníkov: Thuya occidentalis ako prvá voľba pre ľahšie zvládnutie stavov po očkovaní

Odporúčanie odborníkov: Thuya occidentalis ako prvá voľba pre ľahšie zvládnutie stavov po očkovaní

02. 07. 2021

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 je v súčasnosti najefektívnejším spôsobom osobnej ochrany a kolektívnej imunity, ktorá chráni spoločnosť. Vakcinácia, podobne ako iné lieky, môže krátkodobo spôsobiť sprievodné stavy, ktoré sa nevyvinú automaticky u každého očkovaného. Čo odporúčajú MUDr. Beáta Nemčoková a MUDr. Danuša Siveková?

MUDr. Beáta Nemčoková má vlastnú skúsenosť s očkovaním: “Ako zdravotnícky pracovník som sa zaregistrovala, po krátkej dobe som dostala termín a miesto očkovania. Keďže pracujem ako pediater 33 rokov, k mojej každodennej práci patrí aj očkovanie a sledovanie nežiaducich účinkov očkovania u detí, ihneď som začala uvažovať o svojej ochrane po očkovaní proti COVID-19.”

Najčastejšie stavy, ktoré sa sledujú po očkovaní:

  • 1 – 2 dni po očkovaní je možné cítiť bolesť a opuch v mieste vpichu a citlivosť v ruke, kde bola vpichnutá injekcia
  • pocity únavy
  • bolesť hlavy
  • celková slabosť, mierne príznaky podobné chrípke
  • prvé 2 – 3 dni po podaní vakcíny sa môže objaviť pocit zvýšenej teploty
  • zriedkavé príznaky, ktoré zvyčajne trvajú menej ako týždeň, je začervenanie v mieste vpichu a opuch lymfatických uzlín

Odborníci odporúčajú na ľahšie zvládnutie krátkodobých stavov po očkovaní homeopatický liek Thuya occidentalis 15 CH s množstvom klinických indikácií a hlbokým detoxikačným účinkom. Jednou z možností je využitie pri očkovaní ako prevencia vedľajších účinkov očkovania alebo rieši už vzniknuté symptómy po zaočkovaní.

“Thuya occidentalis je prvý liek voľby v prevencii následkov po očkovaní. Podávame ho pri porušenej imunitnej funkcii, pomáha odstraňovať aj prípadné následky podávaných antibiotík, hormonálnej terapie a podobne, napríklad opakujúcimi sa infekciami,” uvádza MUDr. Danuša Siveková v publikácii Slovenskej lekárskej homeopatickej spoločnosti.   

MUDr. Beáta Nemčoková odporúča nasledovné dávkovanie:

  • Prevencia pred krátkodobými stavmi po vakcinácii: 3 dávky po 5 granúl. 1 deň pred očkovaním 5 granúl, v deň očkovania 5 granúl, 1 deň po očkovaní 5 granúl
  • Liečba stavov po vakcinácii: 1 x denne 5 granúl Thuya 15 CH až do ústupu symptómov po očkovaní.

Tieto odporúčania rozšírila pri aktuálnom očkovaní proti COVID-19.