Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Starostlivosť o svaly

VIDEO
Dátum: 22.08.2023
Starostlivosť o svaly

Teplé počasie nás volá do prírody a automaticky začína viac ľudí športovať.

Bežecké dráhy a cyklotrasy sa zapĺňajú, turistické chodníčky tiež. S uvoľnením opatrení sa mnohí určite tešia, keď sa budú môcť vrátiť do svojej obľúbenej posilňovne. Človek práve vďaka pohybu získa energiu, lepší pocit či radosť sám zo seba. Veď nie nadarmo sa hovorí, že pri fyzickej záťaži sa uvoľňujú hormóny šťastia. Netreba však zabúdať na to, že samotné svaly potrebujú správnu regeneráciu a relax – aj oni potrebujú „dobiť baterky“. A aby sme sa mohli z pohybu tešiť ešte viac, tak sa o nemusíme aj starať. Ich rýchle zotavenie po fyzickej námahe a športe či rýchle uvoľnenie či zmiernenie svalového napätia sa dá docieliť niekoľkými spôsobmi. Jedným z nich sú aj účinky Arniky horskej ako napríklad protizápalovosť, či zníženie tvorby modrín.

O tom, aby ste z pohybu mali radosť a ako sa správne starať o svoje svaly, už porozpráva v online webinári pán doktor MUDr. Pavel Malovič.

Video

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.