Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Medzinárodný kongres CEDH na tému bolesť.

Dátum: 22.05.2020
Medzinárodný kongres CEDH na tému bolesť.
Homeopatia zohráva dôležitú úlohu pri liečbe akútnej bolesti a zmierňovaní […]

Homeopatia zohráva dôležitú úlohu pri liečbe akútnej bolesti a zmierňovaní chronických bolestí. Pomáha  znížiť spotrebu analgetík  (od paracetamolu  až po opioidy), nesteroidných protizápalových liekov či psychotropných látok(farmaceuticko-epidemiologická štúdia EPI3 – LASER, 2006-2010)

Využitím homeopatie pri zmierňovaní bolesti sa bude zaoberať  8. Medzinárodný kongres CEDH – Miami Beach, USA, ktorý bude 100% on-line a koná sa v dňoch 27.-28.6. 2020.

Keďže je ústrednou témou bolesť, budú na kongrese o nej hovoriť odborníci z viacerých terapeutických oblastí ako gynekológia, pediagtria, onkológia, gastroenterológia, psychosomatické poruchy, tropické choroby a ďalšie.

I keď existuje viac odporúčaných spôsobov konvenčnej liečby, ktoré sú často účinné, môže sa stať, že budú kontraindikované alebo dokonca nevhodné. Pri pacientoch s bolesťami sa môže osvedčiť doplnková terapia, ktorá zvýši účinnosť liečby a/alebo zmierni vedľajšie účinky.

Počas týchto 2 dní sa budú odborníci zameriavať na homeopatiu ako doplnkovú liečbu bolesti v rámci bežnej klinickej praxe, ako i na spôsob akým predpisovanie homeopatických liekov prispieva k rozvoju výskumu.  

Viac sa o tomto kongrese, a aj o registrácii, dozviete  na  stránke SLHS http://www.homeo.sk/akcie.htm