Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Liečte dojčenské koliky pomocou homeopatie

Dátum: 16.05.2022
Liečte dojčenské koliky pomocou homeopatie

Dojčenská kolika je stav, ktorý postihuje najčastejšie bábätka od […]

Dojčenská kolika je stav, ktorý postihuje najčastejšie bábätka od jedného do šiesteho mesiaca života. Ide o jeden z najbežnejších problémov, s ktorými sa musia rodičia popasovať. Odborná obec sa domnieva, že koliky sú spôsobované funkčnou poruchou trávenia z dôvodu nevyzretosti nervového systému bábätka. Záchvaty v podobe nadmerného, neutíšiteľného plaču bez jasnej príčiny, sa najčastejšie objavujú neskôr popoludní alebo večer.

Bolesti spojené s kolikami je možné riešiť aj dostupnými prírodnými homeopatickými liekmi.

Čo spôsobuje koliky u dojčaťa?

U dojčiat mladších ako 4 mesiace môžu koliky sprevádzať prerezávanie zúbkov alebo môže ísť o samostatnú patológiu. Pokiaľ ide o samostatný problém, tak ten môže byť spôsobený zlou kvalitou podávaného mlieka alebo nedostatočným oddychom žalúdka, resp. jeho zdĺhavým vyprázdňovaním.

Ako sa koliky prejavujú?

Koliky sa zvyčajne prejavujú ako silná bolesť brucha. U malých detí ju môžu sprevádzať kŕče v brušku, problémy s vyprázdňovaním. Pri niektorých dojčatách sa môže objaviť grganie a prdkanie. Niektoré formy koliky, najmä tie, ktoré sú kvalifikované ako chronické, menia tuhosť stolice a spôsobujú zápchu, prípadne hnačku. Dôležité pre mamičku je uvedomiť si, že ide o prechodné obdobia a že kľúčové je, či dieťa jedáva s chuťou, resp. či prospieva.

Psychická pohoda mamička je dôležitým aspektom k pohode bábätka

Nemálo mamičiek má odsledované to, že ich psychický stav dokážu bábätká vycítiť. Kľudná a oddýchnutá matka jednoznačne prospieva dieťaťu a jeho pohode a istote. Mamičky by malo upokojiť vedomie, že deti s kolikou sa vyvíjajú rovnako ako deti bez nej a po prekonaní kolikového obdobie nemávajú problémy s trávením.

Homeopatická liečba dojčenských kolík môže pomôcť

Aby sa predišlo kolike, tak by malo byť akékoľvek jedlo, ktoré môže spôsobiť zápchu vylúčené zo stravy dieťaťa, ale aj mamičky. V prípade kolík, ktoré sú sprevádzané plynatosťou, hlavne po jedle, prípadne kŕčmi v brušku spojenými s plačom, tak sa odporúča Carbo vegetabilis 5 CH. Pokiaľ sú  kŕčová koliky a bolesti bruška sprevádzané hnevom a nepokojom, je namieste nasadiť Colocynthis 9 CH. Pri intenzívnej bolesti bruška s kŕčmi a spazmami, niekedy sprevádzané štikútaním, je na mieste zaradiť aj Cuprum metallicum 5 CH.

foto-Poradová_homeopatias_s_lekarom

MUDr. Ivana Poradová, pediatrička, radí: „Vhodné homeopatické lieky je potrebné po 5 granulách rozpustiť v 0,5 dcl vody a podľa intenzity koliky sa podávajú v 1 lyžičke roztoku 3 až 6x denne. Okrem homeopatickej liečby je na mieste nasadenie kvalitných probiotík. Mamičkám odporúčam popíjanie čaja s feniklom, anízom, prípadne rasce.“

VIAC TU.