Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Usain Bolt a homeopatia

Dátum: 23.08.2023
Usain Bolt a homeopatia

Usain Bolt, olympijský sprinter a slávny držiteľ mnohých zlatých medailí, používa homeopatiu od 16 rokov.

Je pacientom nemeckého športového lekára Hana-Wilheima Müllera-Wohlfahrta, ktorý používa homeopatiu vo svojej nemeckej klinike. Bolt lieta do Mníchova minimálne dvakrát do roka na prehliadky u neho.

"Chodím sem od mojich 16 rokov," povedal držiteľ svetového rekordu na 100 m na tlačovej konferencii v Mníchove. "Je to dlhodobý vzťah. Vždy keď mám problém, vždy dáva dobré rady a liečby. Je najlepší v tom, čo robí. Sme veľmi blízki."

Bolt sa narodil so skoliózou, zakrivením dolnej časti chrbtice, čo ho robí náchylnejším na bolesti chrbta a zranenia. Hovorí: "Je to jediná osoba, ktorú som za roky navštívil, ktorá našla spôsob, ako zabezpečiť, aby bol môj chrbát v poriadku, a mohol som súťažiť a zostať v tréningu."

V Nemecku je tisíce vyškolených homeopatických lekárov a Dr. Müller-Wohlfahrt je svetovým lídrom v liečbe športových zranení. Je známy pre svoj holistický prístup. Hoci má konvenčné lekárske a ortopedické vzdelanie, jeho liečba zahŕňa manuálnu diagnostiku, ako aj bylinné a homeopatické lieky a akupunktúru.

Medzi ďalších známych pacientov patria Paula Radcliffe, Kelly Holmes, Tyson Gay, Ronaldo, Michael Owen, Steven Gerrard a Boris Becker. Je tiež lekárom tímu nemeckého národného futbalového mužstva a FC Bayern München."

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.