Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nový školský rok, nové začiatky

Dátum: 04.09.2023
Autor: Redakcia
Nový školský rok, nové začiatky

Ktoré homeopatické lieky uľahčia návrat a adaptačný proces dieťaťa v škole alebo škôlke?

Rodičia, ktorí sa od matky nehnú ani na krok, stále ju po očku sledujú, večer zaspávajú s rozsvietenou lampičkou a v noci chodia spať k mame, sú typom detí, ktorým pomôže homeopatický liek PULSATILLA 15CH. Tento liek podávame minimálne týždeň pred nástupom do škôlky, raz denne večer 5 granúl. V deň D podáme liek aj ráno a prvými dňami v škôlke tiež vždy ráno podávame 5 granúl po prebudení.

 Ďalším typom sú deti, ktoré sú ostýchavé, boja sa nových vecí, všetko si musia pomaly vyskúšať, ale keď ich činnosť zaujme, vydržia jej venovať dlhé minúty. Potrebujú však mať mamu za chrbtom, aby si boli isté. Tiež sa veľa potia na hlavičke a majú skôr robustnú postavu. Takýmto deťom sadne CALCAREA CARBONICA 15CH 5 granúl večer týždeň pred nástupom do škôlky. A prvými dňami, keď idú do škôlky, pridajte ráno 5 granúl lieku Pulsatilla 15 CH.

Dieťa, ktoré je krehké, ľahko sa unaví, už ako malé môže mať žltú nádcha a občasné zápaly stredného ucha. Veľmi sa mu potia nožičky, potrebuje SILICEA 15 CH. Podávajte ho večer týždeň pred nástupom do škôlky a prvými dňami v škôlke tiež večer 5 granúl. Ráno v veľký deň potom opäť pridajte 5 granúl Pulsatilly 15 CH. Vždy je dobré dieťa pomaly pripraviť na príchod nového režimu, rozprávať sa s ním o tom, aké to tam bude super, a že popoludní bude zase späť u mamy.

Tento príspevok nájdete aj vo zvukovej verzii v podcaste "Na vlně zdraví"  https://bit.ly/3wrSYtZ"

Zdroj. Facebook Svet homeopatie

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.