Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Homeopatia pre stárnuceho domáceho miláčika

Dátum: 17.09.2023
Autor: Redakcia
Homeopatia pre stárnuceho domáceho miláčika

Máte doma starnúceho psa alebo mačku? Príznaky staroby sa u zvierat prejavujú rôznymi spôsobmi, často v závislosti od toho, aký život doteraz viedli. Vo všeobecnosti platí, že u väčších plemien psov prichádza vek staroby okolo 7 rokov, u menších plemien okolo 9 rokov a u mačiek okolo 11 rokov.

MUDr. Lucie Kozáková

Metabolizmus starnúceho domáceho maznáčika sa mení, preto je potrebné dbať na kvalitné krmivo, menej energeticky výdatné, ale malo by obsahovať kvalitné živiny, minerály a vitamíny. Príznaky starnutia sa prejavujú na fyzickej aj psychickej úrovni.

Častým problémom je zhoršená pohyblivosť, stuhnuté kĺby a následná bolesť, ktorú zhoršuje vlhké a chladné počasie. Zlá funkcia srdcovo-cievneho systému sa môže prejaviť dýchavičnosťou, kašľom, celkovou slabosťou a nechuťou k pohybu. Starnutie je prirodzený proces a správnym homeopatickým liekom môžeme zlepšiť kvalitu života vášho domáceho maznáčika.

Na základe odporúčaní našich veterinárnych lekárov pripravila MUDr. Lucie Kozáková základné lieky pre starnúce domáce zvieratá:

Fyzické symptómy:

 • PHOPHORUS 9 CH - na posilnenie všetkých vnútorných orgánov - srdce, pľúca, pečeň, obličky (podpora života), ochorenia CNS, tráviace problémy
 • ARNICA MONTANA 9 CH - zlepšuje prekrvenie srdcového svalu a ostatných svalov, posilňuje kapiláry
 • CARBO VEGETABILIS 9 CH - dýchavičnosť, modrasté sliznice v ústnej dutine a na jazyku, výrazná únava, pri ochoreniach srdca a pľúc
 • RHUS TOXICODENDRON 9 CH - stuhnutosť kĺbov, artróza, zlepšuje sa pri postupnom pohybe, najmä pri poranení, zhoršuje sa vlhkým chladom
 • CAUSTICUM 15 CH - inkontinencia, pomočovanie spôsobené ochrnutím zvierača močového mechúra, nevedomý únik moču


Dávkovanie: 5 granúl rozpustiť v 0,5 dcl vody a podávať 2 ml roztoku priamo do úst 10 ml injekčnou striekačkou dvakrát denne.

Psychické symptómy:

 • PULSATILLA 15 CH - u prítulnejších, ľútostivejších zvieratiek sa bojí samoty, zlepšuje sa na kolenách, fyzický kontakt s majiteľom, má rád hračky
 • NATRUM MURIATICUM 15 CH - u smutných zvierat, najmä ráno, akoby v tichosti trpeli, nedôverčiví k cudzím ľuďom
 • STAPHYSAGRIA 15 CH - zviera nesie staré krivky, následky poníženia, občasné záchvaty agresivity
 • BARYTA CARBONICA 15 CH - pocit, že zviera je čoraz hlúpejšie, stráca sluch, pomalšie chápe
 • STRAMONIUM 15 CH - strach z tmy, v noci šteká na stenu, panický strach, môže zo strachu utiecť alebo sa pomočiť
 • ZINCUM METALLICUM 15 CH - nepokojné, zmätené, vyčerpané zviera, precitlivené na hluk, svetlo, kŕče končatín, v noci horšie spí


Dávkovanie: rozpustite 5 granúl v 0,5 dcl vody a podávajte 2 ml roztoku priamo do úst 10 ml injekčnou striekačkou raz denne.

Zdroj: https://svethomeopatie.cz/cs/1160-homeopatie-ve-stari-zvirat

Upozornenie: Informácie o homeopatickej liečbe akútnych a chronických ochorení uverejnené na stránke homeopatiaslekarom.sk majú len informatívny a vzdelávací charakter. V žiadnom prípade nenahrádzajú osobnú konzultáciu u veterinára.

Zdroj indikácií pre jednozložkové homeopatické lieky je Materia medica homeopatica.

 

Veterinárna karta: stres, panika u zvieraťa, strach z ohňostrojov

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.