Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Podporná starostlivosť pre ochorenie COVID-19

Dátum: 19.09.2023
Autor: Redakcia
Podporná starostlivosť pre ochorenie COVID-19

Pripomeňme si kľúčové opatrenia na prevenciu šírenia COVID-19 a CEDH protokol na podpornú liečbu COVID-19.

Kľúčové opatrenia na prevenciu šírenia COVID-19

Nosenie rúška: Noste rúško alebo respirátor, najmä vo vnútorných verejných priestoroch alebo keď nie je možné fyzicky sa vzdialiť. Správne nosenie rúška, ktoré zakrýva nos a ústa, môže pomôcť zabrániť šíreniu vírusu kvapôčkami dýchacích ciest.

Hygiena rúk: Často si umývajte ruky vodou a mydlom aspoň 20 sekúnd, najmä po pobyte na verejných miestach, po dotyku povrchov alebo po kašľaní/kýchaní. Ak mydlo a voda nie sú k dispozícii, použite dezinfekčný prostriedok na ruky s obsahom najmenej 60 % alkoholu.

Fyzický odstup: Dodržiavajte fyzickú vzdialenosť (aspoň 2 metre) od osôb, ktoré nežijú vo vašej domácnosti, najmä v preplnených alebo vnútorných priestoroch.

Vyhýbajte sa veľkým zhromaždeniam: Obmedzte blízky kontakt s osobami mimo vašej domácnosti, najmä v prostredí so slabou ventiláciou. Vyhýbajte sa veľkým zhromaždeniam a podujatiam, najmä ak zahŕňajú preplnené priestory.

Dodržiavajte hygienu dýchacích ciest: Pri kašľaní alebo kýchaní si zakryte ústa a nos vreckovkou alebo lakťom. Použité vreckovky riadne zlikvidujte a okamžite si umyte ruky.

Zostaňte doma, keď ste chorí: Ak sa necítite dobre, máte príznaky COVID-19 alebo ste boli v úzkom kontakte s osobou, ktorá bola pozitívne testovaná, zostaňte doma a sami sa izolujte, aby ste zabránili možnému šíreniu na ostatných.

Testovanie: Ak máte príznaky, boli ste v úzkom kontakte s potvrdeným prípadom alebo ak vám to odporučia miestne zdravotnícke orgány, nechajte sa otestovať na COVID-19. Rýchle testovanie pomáha identifikovať prípady a zabrániť ďalšiemu prenosu.

Ak ste ochoreniu COVID-19 už podľahli, tak zvoliť môžete aj podpornú homeopatickú liečbu podľa vypracovaného francúzskeho CEDH (Centre d'enseignement et de développement homéopathique) protokolu:

HNC_Podporna_starostlivost_pre_COVID_A4

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.