Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Stres a úzkosť: skúste homeopatiu

Dátum: 24.09.2023
Autor: Redakcia
Stres a úzkosť: skúste homeopatiu

Bezpečná a nenávyková homeopatia ponúka účinné riešenia problémov s úzkosťou a stresom. Každý typ symptómu má svoj vlastný liek.

Gelsemium sempervirens 15 CH, 5 granúl, trikrát denne je ideálna pomoc pre veľmi plachých ľudí, pre tých, ktorí strácajú nervy, keď majú hovoriť na verejnosti, alebo ktorí si nemôžu na nič spomenúť, len čo majú absolvovať skúšku. Utlmenie je najčastejšie sprevádzané fyzickými príznakmi: bolesťami žalúdka, trasom, hnačkou a potrebou močiť.

 

Keď vás všetko dráždi myslite na Argentum nitricum 15 CH, 5 granúl trikrát denne, pre tých, ktorí sú v čase veľkého stresu rozrušení a podráždení a ktorí sa, nech sa deje čokoľvek, stále ponáhľajú, stále sú v pohybe, stále sa boja, že prídu neskoro.

 

Nux vomica 15 CH, 5 granúl trikrát denne, je upokojujúci liek pre ľudí, ktorí sú prepracovaní, vystresovaní, majú sklon k výbušnosti, zle spia a kompenzujú to pitím kávy, fajčením alebo jedlom.

 

Keď sa sťahuje hrdlo voľte Ignatia amara 15 CH, 5 granúl trikrát denne, pre tých, ktorí majú hrču v hrdle, mravčenie okolo úst, šklbanie očných viečok, ale aj potrebu naplniť pľúca a vydýchnuť veľkými vzdychmi. vo veľmi ťažkých obdobiach: kombinujte Ignatiu s granulami Gelsemium sempervirent v 15 CH 5 granúl Ignatia amara ráno + 5 granúl Gelsemium sempervirens večer po dobu 4 až 8 týždňov.

 

V prípade mdlôb alebo záchvatov paniky

V období veľkej úzkosti je vhodný Aconitum napellus 15 CH, 5 granúl trikrát denne pre ľudí trpiacich záchvatmi paniky (tachykardia s pocitom blížiacej sa smrti). Tieto dva lieky možno kombinovať s vyššie uvedenými, v závislosti od príznakov.

 

Keď sa úzkosť zvyšuje pri menopauze Lachesis 9 CH, 5 granúl ráno a večer, keď sa úzkosť objavuje alebo zvyšuje počas menopauzy a sprevádzajú ju návaly horúčavy, kŕče hrtana alebo ťažkosti so zaspávaním.

 

Dobré vedieť: Ak ste sa nenašli ani v jednom lieku, tak konzultácia s lekárom - homeopatom vám umožní liečbu šitú na mieru, vrátane základných liekov zodpovedajúcich vášmu stavu.

Všetky homeopatické lieky by sa mali užívať štvrť hodiny pred jedlom alebo pol hodiny po jedle, pričom granule sa musia nechať rozpustiť pod jazykom.

Uvedené lieky sú voľnopredajné homeopatické lieky bez schválených terapeutických indikácií na vnútorné použitie. O spôsobe použitia sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom. Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, v takom prípade je použitie individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára alebo lekárnika. Zdroj: Materia medica homeopatica

 

Pripomíname CEDH protokol na úzkostné poruchy

CEDH_Uzkostne_poruchy-2

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.