Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kongres Seminár v prírode 2023 so zahraničnou účasťou

GALÉRIA VIDEO
Dátum: 08.10.2023
Autor: Redakcia
Kongres Seminár v prírode 2023 so zahraničnou účasťou

Každoročný lekársky kongres Seminár v prírode 2023 sa konal 7. októbra v obci Hodruša Hámre.

Každoročný lekársky kongres Seminár v prírode 2023 sa konal 7. októbra v obci Hodruša Hámre v príjemnom prostredí hotela Salamandra. Hlavným zahraničným hosťom a prednášajúcim bola odborná kapacita v oblasti psychiatrie a psychosomatiky Dr. Patrick Vachette z Francúzska.

 

Jeho lekárske vzdelanie mu dodnes umožňuje pohybovať sa v dvoch svetoch svojich špecializácií: psychiatrie a homeopatie. „Vďaka subtílnej a neustálej interakcii týchto dvoch svetoch som sa stával sám sebou. Pomohli mi vypracovať lekársky a terapeutický prístup, prepojiť homeopatiu (moju pôvodnú špecializáciu) a psychiatriu s moderným náhľadom a praxou kognitívno-behaviorálnej terapie.“

 

Dr. Patrick Vachette je autorom mnohých odborných článkov vrátane nosného diela a knihy „Homeopatie v psychopatológii“, ktorú preložilo a vydalo nakladateľstvo GRADA do českého jazyky.

Hlavnými témami kongresových prednášok pre slovenskú odbornú verejnosť v oblasti integratívnej terapie boli:

  • Prejavy úzkostí u detí a adolescentov
  • Závislosti
  • Profily pacientov náchylných na vznik závislostí.

Dr. Patrick Vachette: „Deti sú špecifické tým, že zriedkavo vyjadria svoju úzkosť slovami. Sú dva prístupy k pochopeniu a liečbe ich úzkostí: cez ich fyzické príznaky (poruchy príjmu potravy, nauzea, bolesti brucha, hnačka, pomočovanie...) a emócie (agitovanosť, emócie, nespavosť, strach...). Rozdiely v somatizácii sú rôzne u detí, u dospievajúcich a u dospelých pacientov. Je veľmi dôležité to rozlišovať.“

Lekárskeho diskusného panelu sa zúčastnili slovenskí lekári-homeopati a odborníci:

  • MUDr. Pavol Tibenský, prezident Slovenskej lekárskej homeopatickej spoločnosti
  • MUDr. Danuša Siveková, podpodsedníčka Slovenskej lekárskej homeopatickej spoločnosti
  • MUDr. Jana Mrázová, MBA, pediater
  • MUDr. Gabriela Gregová, pediater
  • MUDr. Beata Nemčoková, pediater

Doktor Vachette dodáva: „Keď sa hovorí o spolupráci niekoľkých medicínskych koncepcií, ako najvhodnejšie pre popis postupov sa mi javí integratívna medicína. Pre využitie homeopatie v rámci terapeutického arzenálu, ktorým by mal disponovať každý lekár, je to oveľa presnejšie ako pojem alternatívna medicína.“

Lekárskeho kongresu Seminár v prírode sa zúčastnilo 82 účastníkov z radov všeobecných lekárov, pediatrov, farmaceutov so vzdelaním v homeopatii. Kongres každoročne pripomína, že Slovensko má svojich odborníkov v oblasti homeopatie, ktorí volia integratívnu liečbu pre dobro svojich pacientov, detských i dospelých.

 

Dr. Patrick Vachette získal diplom v klinickej homeopatii v rámci medzinárodnej školy CEDH a INHF, homeopatii sa venuje od roku 1976. Má doktorát v odbore Kogitnívo.behaviorálnej terapii z Univerzity Aix-Marseille II a Univerzity Clauda Bernarda v Lyone I. Prednáša klinickú homeopatiu v rámci CEDH vo Francúzsku a v mnohých krajinách sveta a pre lekárnikov v rámci CDFH. Je členom AFTCC, v rámci svojej lekárskej praxe využíva ako homeopatiu, tak kognitívno-behaviorálnu terapiu.

 

Informácia: Prednášky Dr. Patricka Vachetta sú v rámci kontinuálneho vzdelávania odbornej verejnosti dostupné v tomto článku ale aj v sekcii Vzdelávanie - Pre lekárov.

Video

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.