Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Homeopatia, poľnohospodárstvo a životné prostredie: prvá medzinárodná konferencia

Dátum: 24.11.2023
Autor: Redakcia
Homeopatia, poľnohospodárstvo a životné prostredie: prvá medzinárodná konferencia

Prvá medzinárodná konferencia Homeopatia, poľnohospodárstvo a životné prostredie, organizovaná spolu s druhým sympóziom o agro-homeopatii, sa bude konať online v dňoch 4. a 5. decembra a spoločne ju organizujú Abhama, Brazílska asociácia pre homeopatiu v poľnohospodárstve a Európsky výbor pre homeopatiu (ECH).

Program podujatia pripravila medzinárodná multidisciplinárna skupina so spolupracovníkmi z Južnej Ameriky a Európy. V rámci prednášok a diskusií za okrúhlym stolom sa bude skúmať potenciál homeopatie v poľnohospodárstve a životnom prostredí a jej úloha pri podpore udržateľných poľnohospodárskych systémov a odolného životného prostredia.


Agro-homeopatia je vznikajúca disciplína, ktorá využíva látky v ultravysokých riedeniach v poľnohospodárstve. Systémový agro-homeopatický prístup, ktorý si osvojili niektorí poľnohospodári v Európe, najmä v Taliansku, ponúka možnosti, ktoré "sú bezpečné pre poľnohospodárov a nemajú ekologické vedľajšie účinky"; má potenciál ako ekologická alternatíva na zlepšenie zdravotného stavu rastlín. Tento potenciál potvrdzujú dve nedávne štúdie:

  • V jednej štúdii z Brazílie sa hodnotil vplyv homeopatických prípravkov Sulphur 30CH a Calcarea carbonica 30CH na plodiny papriky Capsicum pestované v skleníku alebo na poli. Zistilo sa, že síra zlepšila rast rastlín a veľkosť plodov na poli, zatiaľ čo Calcarea carbonica ovplyvnila výšku rastlín v skleníku. Hoci sa škodcovia vyskytovali na všetkých ošetrených rastlinách, homeopatické prípravky zrejme zlepšili rast rastlín a ich zotavenie po poškodení. Calcarea carbonica sa tiež ukázala ako sľubná pri znižovaní hubového rozkladu plodov sladkej papriky. Táto štúdia poukazuje na potenciál homeopatie zvýšiť produktivitu a odolnosť potravinárskych plodín pestovaných v rôznych záhradníckych prostrediach.
  • V inej štúdii všetky liečby priaznivo ovplyvnili premenné reakcie počas klíčenia, vzchádzania a vegetatívneho vývoja repy (Brassica napus L.), čo naznačuje, že poľnohospodárska homeopatia má potenciál v záhradníctve.

Registrácia na konferenciu je bezplatná do 3. decembra.

Pre viac informácií:

 

Poznámka: Prednášky budú prednesené v rodnom jazyku každého rečníka a písomná prezentácia bude v angličtine. Publikum však bude mať možnosť zapnúť si titulky vo zvolenom jazyku, ktoré si môže vybrať pri vstupe na konferenciu.

 

Zdroj: European Coalition on Homeopathic & Anthroposophic Medicinal Products

https://echamp.eu/news-and-events/news/homeopathy-agriculture-and-the-environment-first-international-conference