Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kráľ Karol vymenoval lekára homeopata za vedúceho kráľovskej lekárskej domácnosti

Dátum: 20.12.2023
Autor: Redakcia
Kráľ Karol vymenoval lekára homeopata za vedúceho kráľovskej lekárskej domácnosti

Kráľ Karol vymenoval lekára, ktorý je dlhodobo zastancom integratívnej medicíny, za vedúceho lekárskeho oddelenia kráľovskej rodiny.

 

Doktor Michael Dixon viedol Kráľovskú lekársku domácnosť - lekárske krídlo, ktoré zahŕňa celý rad lekárov a chirurgov pre panovníka a kráľovskú domácnosť - potvrdil palác pre Telegraph.

Buckinghamský palác vo vyhlásení pre noviny uviedol, že doktor Dixon bol praktickým lekárom, členom Kráľovskej akadémie praktických lekárov a členom Kráľovskej akadémie lekárov.

"Doktor Dixon neverí, že homeopatia môže vyliečiť rakovinu. Jeho postoj je taký, že doplnkové terapie sa môžu používať popri konvenčnej liečbe za predpokladu, že sú bezpečné, vhodné a založené na dôkazoch," uvádza sa vo vyhlásení.

"Postoj kráľa ako princa z Walesu k doplnkovým terapiám, integrovanému zdraviu a voľbe pacienta bol dobre zdokumentovaný. Podľa jeho vlastných slov "nejde ani o odmietanie konvenčných liekov v prospech iných liečebných postupov: pojem integratívna medicína znamená presne to, čo sa v ňom uvádza"."

Dr. Dixon, ktorý pracuje pre NHS takmer 50 rokov a ordinuje ako praktický lekár na čiastočný úväzok v Devone, je otvoreným zástancom doplnkového používania homeopatie.

Napísal dokument, v ktorom citoval údaje, ktoré naznačujú, že "účinky homeopatie môžu byť skutočné", a v roku 2017 bol vymenovaný za patróna Fakulty homeopatie.

Lekár predtým pracoval ako lekársky poradca kráľa, keď bol princom z Walesu, ktorého podpora používania homeopatickej medicíny popri iných liečebných postupoch je dobre známa.

V tom čase Dr. Dixon pôsobil ako predseda Princovej nadácie pre integrované zdravie, charitatívnej organizácie, ktorú založil kráľ na podporu komplementárneho používania homeopatických a alopatických liekov.

Dr. Dixon nahradil profesora Sira Huwa Thomasa, ktorý viedol Kráľovskú lekársku domácnosť od roku 2014.

Zdroj: https://www.independent.co.uk/