Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Spoznajte, či trpíte bežným post-COVID syndrómom

Dátum: 16.01.2024
Autor: Redakcia
Spoznajte, či trpíte bežným post-COVID syndrómom

Okrem klasických vírusových infekcií sa v súčasnosti zvyšuje aj výskyt kovidových ochorení. Mnohí ľudia po infekcii trpia dlhodobými následkami.

 

Post COVID syndróm, známy aj ako dlhý COVID, sa vzťahuje na súbor pretrvávajúcich príznakov, ktoré pretrvávajú niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov po odznení akútnej fázy COVID-19. Hoci sa mnohí jedinci z počiatočného ochorenia zotavia, u niektorých sa vyskytuje celý rad pretrvávajúcich a často nepredvídateľných príznakov, ktoré môžu výrazne ovplyvniť kvalitu ich života.

Jedným z výrazných a vyčerpávajúcich aspektov syndrómu post-COVID je únava, ktorá môže byť fyzickej aj psychickej povahy. Táto pretrvávajúca únava presahuje bežnú únavu, ktorú možno očakávať počas zotavovania sa z choroby, a často spôsobuje, že sa jedinci cítia vyčerpaní aj po minimálnej námahe. Pochopenie a riešenie post-COVID syndrómu, najmä jeho prejavu únavou, je kľúčové pre poskytovanie primeranej podpory a starostlivosti osobám postihnutým týmto zložitým a vyvíjajúcim sa ochorením.

 

Podľa typu pretrvávajúcich problémov môžete siahnuť po konkrétnych homeopatických liekov, ktoré môžu pomôcť pacientovi vysporiadať sa s únavou.

  • Ferrum phosphoricum 9CH - nasadzuje sa pri únave, svalovej slabosti, pulzujúcej bolesti na nezvyčajných miestach, horúčke, bolesti prstov, zubov, uší, hlavy, ale môže sa vyskytnúť aj anémia.
  • Kalium phosphoricum 9CH - popolavá tvár, duševná otupenosť, poruchy pamäti, slabosť srdcového svalu, úpadok duševných a telesných schopností, nervozita, nepokoj.
  • Phosphoricum acidum 15CH - obrovská duševná a telesná únava u ľudí pôvodne veľmi živých, depresívna nálada, nechce sa im ani hovoriť, veľká ospalosť.
  • China rubra 9CH - následky dehydratácie (potenie, zvracanie, hnačka): bolesť hlavy "akoby mala prasknúť", zvonenie v ušiach, precitlivenosť na hluk, pomalé trávenie, nadúvanie.
  • Arnica montana 15CH - pocit pomliaždenia, uvoľnenia, bolesti svalov.

 

DÁVKOVANIE: 5 granúl 2 až 3xdenne podľa intenzity ťažkostí. S ich ústupom postupne vysadzujeme.

 

 

Zdroj: Svět homeopatie

Ferrum phosphoricum 9CH, Kalium phosphoricum 9CH, Phosphoricum acidum 15CH, China rubra 9CH, Arnica montana 15CH sú voľnopredajné homeopatické lieky bez schválených terapeutických indikácií na vnútorné použitie. O spôsobe užívania a dávkovania sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom.
Ak príznaky ochorenia trvajú dlhšie ako tri dni alebo sa zhoršujú, je nutné vyhľadať lekára. Zdroj: Materia medica homeopatica

 

[FAQ=28]