Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Čierny kašeľ a vhodné homeopatiká na dávivý kašeľ

Dátum: 19.04.2024
Autor: Redakcia
Čierny kašeľ a vhodné homeopatiká na dávivý kašeľ

Čierny kašeľ (lat. pertussis) je akútne respiračné ochorenie bakteriálneho pôvodu, ktoré spôsobuje baktéria Bordetella pertussis a postihuje najmä dýchací systém. Ochorenie je známe taktiež pod názvami divý alebo aj dávivý kašeľ.

S ohľadom na epidémiu čierneho kašľa v Českej republike a stúpajúce čísla v bratislavskom kraji pripomíname prehľad homeopartických liekov na upokojenie kašľa.

Čierny kašeľ sa šíri v ČR aj medzi deťmi vo veku 1 až 4 roky. Prejavuje sa silným, dávivým kašľom, dych môže znieť ako kohútie kikiríkanie, kašeľ je najintenzívnejší v noci. Silný, dlhotrvajúci kašeľ môže spôsobiť bolesti chrbta a rebier. Ochorenie sa lieči antibiotikami. Lieky na upokojenie kašľa často nezaberajú, dobrou voľbou môžu byť homeopatické lieky.

 

424937090_962572095557649_3168078660217510336_n-2

Zdroj: FB Svět homeopatie

 

Drosera 30CH, Ipecacuanha 9CH, Antimonium tartaricum 9CH, Cuprum metallicum 9CH, Coccus Cacti 9CHsú voľnopredajné homeopatické lieky bez schválených terapeutických indikácií na vnútorné použitie, dostupné v lekárni. O spôsobe použitia sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom. Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, v takom prípade je použitie individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára alebo lekárnika. Zdroj: Materia medica homeopatica