Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Študentské stresy a bolesť hlavy

Dátum: 24.04.2024
Autor: Redakcia
Študentské stresy a bolesť hlavy

Zmena ročných období, zmena počasia, ako aj stres v škole môžu u citlivejších jedincov vyvolať bolesti hlavy.

Máme medzi homeopatickými liekmi liek na bolesť hlavy? Odpoveď je ÁNO a NIE.

Nemáme jeden liek, ktorý by pôsobil „výlučne“ na bolesti hlavy. Existuje však niekoľko homeopatických liekov, ktoré bolesť zmierňujú. Vyberte si liek podľa toho, ako sa ťažkosti prejavujú.

Dnes sa zameriame na študentov a školákov:

  • Keď sa bolesť objaví ráno, je sprevádzaná nevoľnosťou a úľavu prináša zvracanie, myslite na NUX VOMICA. Zvyčajne sú bolesti hlavy spôsobené nadmerným množstvom jedla alebo nápojov. Chorý môže pociťovať hnev, agresivitu, netrpezlivosť a málo spať.
  • Po psychickom preťažení nás bolesť hlavy vyvolaná stresom sprevádzaná potením vedie k voľbe lieku KALIUM PHOSPHORICUM. Vietor a rozrušenie zhoršujú ťažkosti.
  • Bolesti hlavy v období skúšok, ktoré sú spôsobené duševným vyčerpaním, sa môžu prejaviť veľkou podráždenosťou. Jedlo študentovi uľaví od ťažkostí - niet potom divu, že nadbytočné kilogramy sú sprievodným javom konca skúškového obdobia. Tu pomôže ANACARDIUM ORIENTALE.
  • Niektorí študenti sa radi učia večer a v noci. Možno ide o študenta, ktorý je napriek veľkej chuti do jedla chudý. Má rád slané jedlá a je veľmi smädný. Je náchylný na depresie a úzkosti. V tomto prípade podávame NATRUM MURIATICUM.
  • Keď bolesť hlavy vychádza zo zadnej časti hlavy, sú prítomné poruchy videnia a pocit omámenia, vhodným homeopatickým liekom je GELSEMIUM SEMPERVIRENS. Tieto ťažkosti sú vyvolané stresom, teplým počasím, vlhkým počasím alebo infekciou.

Vybraný homeopatický liek sa podáva v riedení 9 alebo 15CH, v dávke 5 granúl v rytme ťažkostí.

Zdroj: Svět homeopatie

Nux vomica, Kalium phosphoricum, Anacardium orientale, Natrum muriaticum, Gelsemium sempervirens sú voľnopredajné homeopatické lieky bez schválených terapeutických indikácií na vnútorné použitie, dostupné v lekárni. O spôsobe použitia sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom. Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, v takom prípade je použitie individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára alebo lekárnika. Zdroj: Materia medica homeopatica