Poraďte sa s lekárom, kedy je pre vás vhodné užívať homeopatický liek
Homeopatia

Poraďte sa s lekárom online

Chcete sa poradiť o užívaní homeopatických liekov?
Každý posledný utorok v mesiaci, od 14:00 do 16:00 na vaše otázky odpovie lekár špecialista a homeopat.

Stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. V poradni budú zodpovedané otázky, ktoré boli zverejnené najneskôr do piatku 9:30 pred aktuálnou utorkovou poradňou. Odpovede majú len informatívny charakter a nenahrádzajú osobný kontakt s lekárom či lekárnikom. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.


Na vaše otázky tento mesiac odpovedá

MUDr. Jana Mrázová | detská lekárka
MUDr. Jana Mrázová | detská lekárka

Otázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Každý posledný utorok v mesiaci v čase medzi 14:00 a 16:00 odpovie lekár špecialista a homeopat na všetky vaše otázky zaslané do piatku (do 9:30). Na otázky poslané po tomto termíne odpovie lekár v ďalšej poradni.
Prevádzkovateľ webstránky www.homeopatiaslekarom.sk, Slovenská homeopatická lekárska spoločnosť so sídlom Súťažná 15, 821 08 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

Sisa
Sisa23. 08. 2019

Dobry den dcerka vo veku 21 mesiacov ,začali jej od 13.8. potiaže.bolestivé afty v hrdle a hustý žltý az zelený soplík,teplota 37,4, po týždni 19.8. prišiel výsledok z nosa -zlatý stafylokok,silne rezistentný už na všetky antibiotika okrem jednych, doktorka ich chce na stafylokoka nasadiť-(Biseptol),,ja už nechcem, pretože býva každé 2 mes.chorá,2-3oj týždňové soplíky,má slabú imunitu, pobrala už veľa antibiotík od narodenia a má z toho už diagnostikovanú zväčšenú nosnú mandlu a čo ak sa opäť vráti stafylokok v zime-už bude rezistentný na všetky typy antibiotík? Doktorka mi ako druhú možnosť odporúča vybrať nosnú mandlu. 1.Otázka,prosím ako ju môžem preliečiť bez antibiotík? Aktuálne 2hý týždeň chorá, hrdielko zlepšené ,afty miznú s výplachmi kvapiek kaloba a repíku, ale soplík stále hustý a žltý, nosná sliznica už veľmi podráždená a boľavá a hlávka ju bolieva. 2.ozatka?aj Vy súhlasíte s tým, že keď odstránime mandlu , problémy so stafylokokom a soplíkmi pomiznú? Ďakujem

Odpoveď na vašu otázku bude zverejnená 27. 8. 2019
Maya
Maya14. 08. 2019

Dobrý deň.  Už dlhé roky ,a asi od malička, trpím panickou poruchou, úzkosťami a pridali sa už aj zrejme depresie. Tie si možno mýlim s uzkostami. V poslednej dobe sa symptómy všetkého znovu zhoršili. Bývajú to také obdobia kedy mi je relativne fajn, ale stačí jeden večerný panický zachvat a som späť v tom hroznom kolebehu strachov, myšlienok a úzkosti. Tie sa veľmi zhoršujú aj v období menštruácie. Už pár dni dopredu. Nič mi nechutí jesť ani piť všetko vo mne je "zovreté" a stahnuté. Objavuje sa triaška, pocity na vracanie, a kopec ďalšieho. Dá sa povedať, že som paralizovaná strachom. Občas, keď uz neviem ani spať a symptómy už nezvládam si dám Lexaurin.  Beriem aj antidepresiva (Accord), už 10 rokov, ale nie som presvedčená, či mám liečbu nastavenú správne, resp. či nejako pomáha. Posledný klinický psych. u ktorého som bola v roku 2015 len všetko zhoršil.  Poviem narovinu, nemozem si dovoliť nejaké drahé liecenia a liečiteľov, ani súkromnú psychoterapiu.  Máte prosím skúsenosti aj s pacientmi ako ja? Je možné aj vyliečiť dlhoročne chorého pacienta a koľko peniažkov je nutné si na takúto liečbu pripravit? Hľadala som na Vás kontakt p. Mrázová, ale neviem či ste z Bratislavy alebo zo Žiaru nad Hronom a máte menovkyňu.

Odpoveď na vašu otázku bude zverejnená 27. 8. 2019
Ella
Ella02. 08. 2019

Dobry den, mam znizenu funkciu stitnej zlazy , uvizam Eutyrox 125, je nejake homeopatikum na podporu spravnej funkcie stitnej zlaxy?Dakujem.

Odpoveď na vašu otázku bude zverejnená 27. 8. 2019
Bella
Bella02. 08. 2019

Dobry den, ktore homeopatikum by ste odporucili na podporu travenia,metabolizmu tukov a cukrov? Dakujem za odpoved.

Odpoveď na vašu otázku bude zverejnená 27. 8. 2019
Anka
Anka24. 07. 2019

Dobry vecer.Ja by som sa chcela spytat ci su niejake homeopaticke lieky na znizenu stitnu zlazu a taktiez na zachripnuty hlas niekedy uplne stracam hlasivky aj ked vobec nemam bolesti hrdla dakujem za odpoved

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová30.7.2019

Dobrý deň, najprv treba vedieť, či je zachrípnutý hlas spôsobený zväčšením štítnej žľazy, alebo opakovanými infekciami hrtana. Každý problém sa lieči inými homeopatickými liekmi. Pokiaľ ide o zachrípnutie následkom zvýšenej hlasovej námahy, odporúčam liek Homeovox, 3-4x denne 2 tbl. Ostatné príčiny zachrípnutia vyžadujú individuálny liečebný prístup.

Zuzana
Zuzana18. 07. 2019

Dobrý deň, dcéra má celiakiu, alergiu na mlieko,laktózu,orechy,sóju, mäso, histamínovú intoleranciu a aj pri dodržiavaní danej diety má veľmi často nafúknuté brucho. Trpí aj poruchou bunkovej imunity. Mohli by ste niečo poradiť, čo by jej zlepšilo trávenie a problémy s nafukovaním? Veľmi máličko je, lebo sa cíti stále najedená. Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová30.7.2019

Dobrý deň, koľko rokov má Vaše dieťa? Iné lieky predpisujeme dojčatám pri nafukovaní bruška, iné deťom predškolského veku a iné adolescentom. Tak isto sú dôležité ďalšie sprievodné znaky poruchy trávenia, preto odporúčam osobnú konzultáciu s lekárom homeopatom a komplexný popis ťažkostí.

Katarina
Katarina18. 07. 2019

Dobrý deň prajem ja by som sa chcela opýtať existuje liek na zarastaniu nechtov? Za odpoveď vám vopred ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová30.7.2019

Dobrý deň, myslíte na stav, keď zarastá necht do lôžka a vzniká panarítium? Vtedy treba hnisavé ložisko chirurgicky vyčistiť a protizápalovo a na podporu hojenia sa dáva homeopatický liek Hepar sulfuris 15 CH, 5 granúl 2x denne spolu s liekom Pyrogenium 9 CH, ktorý podáte 1 hodinu po lieku Hepar sulfuris.

Naty
Naty17. 07. 2019

Dobrý deň, mala som problémy s bodavou bolesťou na hrudi, pri pátraní príčin sa zistilo, ze mám problémy s chrbticou, som intolerantna na laktózu a trpím celiakiou, mám strašne bolesti žalúdka aj pri priamom dodržiavaní diéty. Prosím o radu akými homeopatikami by som mohla nakopnúť tráviaci systém, črevá, prípadne čím znížiť bolesti a kŕče v žalúdku?

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová30.7.2019

Dobrý deň, máte viacero chronických problémov, preto Vaša liečba vyžaduje individuálny prístup. Obráťte sa na lekára homeopata vo svojom okolí, ktorý na základe detailného popisu Vašich ťažkostí určí konkrétnu liečbu.

Katka
Katka17. 07. 2019

Dobrý deň, moja 5mes.dcerka ma od narodenia hemangion na ľavom boku. V poslednom období som si všimla vyraznejsi rast do výšky, do plochy som nezaznamenala. Žiadne dalsie vyšetrenia zatiaľ neabsolvovala, čiže o výskyte na vnut.organoch neviem. Je možné eliminovať jeho rast, príp.uplne sa ho zbaviť pomocou homeopatik? Ďakujem za odpoveď

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová30.7.2019

Dobrý deň, v prvom rade treba dieťatko vyšetriť. Je potrebné vyšetrenie detským cievnym chirurgom a tak isto treba zistiť, či sa hemangiomy nenachádzajú aj niekde inde v tele. Homeopatická pomoc je možná, avšak predpisujem ju až na základe výsledkov cielených vyšetrení.

Dari
Dari26. 06. 2019

Dobrý deň prajem, dcéra (4 roky) má alergiu na pele tráv. Denne užíva Xyzal. Akým homeopatickým liekom, prosím, jej viem zmierniť alergiu? Rovnako tak trpí na opakovaný zápal močových ciest, existuje aj na túto chorobu pre ňu vhodné homeopatikum? Ďakujem.

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová30.7.2019

Dobrý deň, na liečbu peľovej alergie sa osvedčia nasledovná schéma: Pollens 30 CH, 5 granúl ráno, Poumon histamine 15 CH, 5 granúl večer a liek Rhinallergy v dávke 3-5x denne 1 tableta podľa intenzity príznakov. Nepíšete, či ide o slzenie očí, alergickú nádchu, kýchanie alebo svrbenie, preto Vám neviem určiť konkrétnejšie lieky. Opakované zápaly močových ciest sa nedajú „liečiť na diaľku“, pretože je nutná podrobná anamnéza ťažkostí , presný popis problému a každé opakujúce sa ochorenie vyžaduje osobné vyšetrenie u lekára homeopata.

1 2 3 8