Poraďte sa s lekárom, kedy je pre vás vhodné užívať homeopatický liek
Homeopatia

Poraďte sa s lekárom online

Chcete sa poradiť o užívaní homeopatických liekov?
Každý týždeň je tu pre vás lekár špecialista a homeopat.

Otázky, ktoré pošlete od pondelka do stredy budú zodpovedané nasledujúci pondelok. Otázky, ktoré pošlete od štvrtka do nedele, odpovie lekár v ďalšej poradni, v pondelok o týždeň. Stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.

Otázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prevádzkovateľ webstránky www.homeopatiaslekarom.sk, Slovenská homeopatická lekárska spoločnosť so sídlom Súťažná 15, 821 08 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

Luci
Luci11. 08. 2021

Dobry den, Chcela by som sa poradit ohladom dcery. Ked mala 4 mesiace diagnostikovali jej neuroblastom nadoblicky, MTS v peceni, presla 4 cyklami chemoterapie, nasledne nadoblicku odoperovali. Ked mala 1.5 roka,, Nov 2020, mala prvy zapal mocoveho mechura, s vysokymi teplotami (pravdepodobne zapal az v oblickach). Brala ATB, o tyzden zopakovany, dalsie ATB. A odvtedy uz 4x, teraz je uz 3 mesiace v kuse na ATB. Prosim o radu ake homeopatika uzivat na tie zapaly mocoveho mechura, ci moze aj pocas ATB, ake davkovanie akutne a ake profylakticky. Moze aj dlhodobo? Ake homeopatika na posilnenie imunity? Dakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Nespomínate žiadne príznaky individuality Vašej dcéry, pravdepodobne v ochorení dominujú ťažkosti z hlavného ochorenia. Nádorové ochorenia sú vždy vážnym ochorením a je potrebné dodržiavať rady lekára. Cieľom homeopatie je doplniť účinok klasickej terapie. Vhodným preparátom je Arsenicum album 5 – 9CH. Je potrebné užívať liek v nízkej potencii denne vzhľadom k tomu faktu, že u dcéry sú v popredí príznaky choroby a nie jej iné rysy. Podávanie v dávke 2 * denne považujete sa chronické. Nemalo by mať vedľajšie účinky a malo by jemne stimulovať imunitu. V prípade akútneho ochorenia treba liek užívať častejšie, často i po hodine a pri zlepšovaní stavu liek podávať redšie. Homeopatiká nemajú interakcie s inými liekmi, preto sa môžu podávať súčasne s ATB.

Lenka
Lenka11. 08. 2021

Dobrý den, Moja 2 a pol ročná dcérka už asi 2 týždne má problém večer zaspať, zaspáva strašne dlho správadza to plač a odmietanie jej postielky (dovtedy bez problemov zaspavala sama v postielke a spala celu noc) Zacala odmietať večerné umele mlieko a po neskorom zaspatí sa aj tak po 2-3 hodinách zobudí a príde za nami do spálne spať. Potom už ma kludnejsí spánok, niekedy ma aj u nas v noci problem opat zaspať. Celkovo zacala byt cez den hysterická, vsetko si vydobijať plačom a zacina sa hadzat o zem ak nedostane čo potrebuje. Všetko to prislo zo dna na den, zhoršený spanok, hystéria cez den. Od narodenia sa nam stava zhoršenie stavu, ked príde leto, potnicky, mensia chut do jedla a zly spanok. Premýšlam o použití Nux vomica alebo stramonium. Prosím o radu. Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Hádzanie sa o zem je prejav viacerých liekov, najmä Chamomilla, Natrium muriaticum, Nux vomica, Thuja a Tuberculinum. Pre liek Nux vomica je typické, že večer pacient zaspí a zobudí sa cca o tretej a do piatej je hore. Keď má vstávať, vtedy sa mu chce spať. Natrium muriaticum je obvykle spokojné dieťa, tiché, poriadkumilovné, ale podobne ako Nux vomica a Thuja, nemá večer problém zaspať. Stramonium sa bojí v noci a keď má spoločnosť, obvykle sa upokojí a spí. Budí sa obvykle s nočnými desmi, neorientované a snaží sa nájsť oporu u najbližšieho, koho schmatne. Do úvahy prichádzajú leiky Chamomilla a Tuberculinum. Chamomilla je síce veľmi nespokojné dieťa so všetkým, ale priklonil by som sa k lieku Tuberculinum. Potenciu 30CH by som naodrinoval najprv 3 dni po sebe po globúl v jednu časť dňa a po dvoch týždňoch by som zhodnotil, či sa niečo udialo. Pri malom efekte by som tento postup zopakoval po tých dvoch týždňoch, pri dobrom efekte až o mesiac. Zdravím.

Jardo
Jardo11. 08. 2021

Dobrý deň, mám 63 rokov a problém so zvacsenou pristátiu. Nemám bolesti ani zakaleny moc,len musím aj dva,tri krát v noci ísť, niekedy aj cez deň mám pocit že musím utekať hneď lebo neudrzim moč. Mám mladšiu priateľku a sme sexuálne aktívny ale erekcia býva často slabšia,užíval som nejaké preparáty na výkonnej báze,čaj z vrbovky,kotvicnik,no chcel by som skúsiť homeopatikum. Inak nemám väčšie problémy,občas reflux,beriem lieky na vysoký tlak ale nie je to veľmi vážne, ďakujem za pomoc

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

V popredí repertorizačnej tabuľky mi vychádzajú lieky Sulfur a Lycopodium. Oba sú lieky tzv. psorického reakčného spôsobu, pri ktorom pacient vníma svoj problém ako riešiteľný. Ďalšie dva lieky – Conium a Nitric acid sú lieky hlbšieho reakčného spôsobu – rakovinného – pri ktorom pacient vníma situáciu ako závažnú a musí pri liečbe vyvinúť nadľudské úsilie, aby uspel. To evidentne nie je Vás prípad. Začal by som psorickými liekmi. Najčastejšie sa uvedený súbor príznakov vyznačuje liek Lycopodium, vyrobený z plavúňa. Začnite v potencii 9 CH 2* denne počas mesiaca. Pri dobrom efekte užívajte, pokiaľ Vám bude pomáhať, resp. pokiaľ budete cítiť jeho potrebu. Po zvládnutí problému je dobré mať liek po ruke doma a nasadiť, ak to situácia bude vyžadovať.

Zuzana
Zuzana11. 08. 2021

Dakujem za odpoved ohladne lieku Sephia Ch30,pan doktor. Pisete, že je dobre ho brat 2x do tyzdna. Prosim Vas po kolkych gulickach na den? 5? Rozdeliť to na rano a vecer? Ake dlhe obdobie? Stres mi sposobuje to, že nemam pracu a som sama s dietatom, uspory sa minaju. Mam priatela, ktory sa mi snazi pomahat, ale dost nam komplikuje zivot jeho ex, prostredníctvom deti. Bolesti hlavy su velmi intenzivne, migrenami trpim od 8 rokov po vážnej dopravnej nehode. Žiadny nález nemám. Mam pocit, že je to všetko o psychike. Mám paniku šoférovať aj keď vidicak mam. Aj to je dovod preco si neviem najst novu pracu. Vsade na moj obor chcu aktivnu vodicku . Terapeutku mam.

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Je obvyklé užívať 5 guľočok ako jednu dávku. Pri dávkovaní 2 * týždenne to znamená znamená jedna dávka každé tri až štyri dni. Pedant by to užíval v pondelok ráno a vo štvrtok večer, ale to nepovažujem za potrebné. Dĺžka liečby závisí najmä od účinku. Ak nemá účinok po troch štyroch týždňoch, liek nie je dostatočne presný a treba nové vyšetrenie a naordinovať liek iný. Bez živého vyšetrenia často naordinujeme nedostatočne presný liek. Ak však pacient prichádza na vyšetrenie opakovane, obvykle beriem do úvahy to, čo považuje on za prvradé a nie, to čo si myslíme my. Inými slovami: vždy pri kontrolách zvažujeme, či sme naordinovali správny liek podľa toho, čo pacient hovorí. Vy teraz zvýrazňujete bolesti hlavy po úraze a nemožnosť pracovať. Tomuto príznaku hovoríme „Blud, že má prekážky v práci“. Tento príznak je obvykle najlepšie ovplyvniteľný liekom China. Vzhľadom k dĺžke trvania ťažkostí nebude efekt liečby rýchly. Skúste teda na mesiac Sepiu v uvedenom dávkovaní. Pri malom alebo žiadnom účinku zmeňte liek na China 15 CH denne. zdravím

Kamila
Kamila11. 08. 2021

Dobrý deň, môže 7-ročné dieťa užívať na liečbu kurieho oka homeopatiká Thuya 15 CH, 2 x týždenne 5 gulôčok a Antimonium crudum 9 CH. 2 x denne 5 gulôčok. Ďakujem.

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Určite. Liečba nie je limitovaná vekom. Uvedené dva preparáty majú potenciál kurie oká odstrániť bez potreby iných liečebných postupov.

Martina
Martina16. 07. 2021

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť, pre syna má už 2.5 roka a potrebovali by sme sa s manželom už vyspať.. Nás syn v noci je nespokojný,putuje po posteli, mrnči, plače..a ráno sa zobudí unavený, bledý a cez deň sa mu zíva. Zúbky mu už vyšli vsetke..tak že vás týmto prosím o pomoc. Ďakujem.

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Pre nasadenie liečby by bolo vhodné poznať podrobnejšie správanie vášho dieťaťka...hlavne čo ho utíši a či má aj nejké iné zdravotné problémy. Odporučila by som Sedaliu sirup v dávke 2ml ráno a večer...nástup účinku je pozvoľný a nemôžte ho očakávať hneď na druhý deň. Pre nasadenie lieku jednozložkového by bolo dobré poznať stav a problémy podrobnejšie.

Alexko 69
Alexko 6916. 07. 2021

Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu. Mám 50 rokov . Trpím dlhodobou nespavosťou, rýchlo zaspím , ale trvanie spánku je krátke max 2 hod., alebo mám problém zaspať a potom spánok trvá tak isto len krátko a mám pocit bdenia nie plnohodnotného spánku. Trápi má tiež pocit úzkosti, napätia a nervozity. Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Neviem , či ste skúšali viaczložkový liek Sedatif PC v dávke 2xdenne 2 tbl...na začiatok by nebolo zlé. Z jednozložkových liekov by som odporučila Aconitum napellus 15CH v dávke 2xdenne 5 granúl do zlepšenia stavu, potom dávku znížiť na 5 granúl len večer.

Eva
Eva16. 07. 2021

Dobrý večer, môjho syna čaká očkovanie v 1.roku života.Žijeme zahraničí a očkuje sa tu naraz Hib/MenC, MMR, MenC, pneumokok.Keďže sa mi to zdá veľa, tak som mu to rozdelila a dostal MMR a pneumokokove ockovanie, ale znasal to velmi zle, t.z. 3 noci neskutočný plač, opuch od stehien až k slabinám, bolesť v nôžkach, horúčky.Chcela by som teda tú druhú polovicu skúsiť riešiť homeopatikami.A však, síce sa mi tu dajú kúpiť, majú iné čísla.Napr Thuya 9CH a Ledum Palustre 30CH a na Slovensku odporúčajú 15CH.Ja vôbec netuším čo to znamená a som z toho trochu zmätená.Môžem mu to dať?A ak áno, v akých dávkach?Ďalej Belladonu na zúbky by som ako mala podávať?Ďakujem vopred za zodpovedané otázky

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Čo sa týka zúbkov dávka Belladony je 2-3xdenne 5 granúl. Druhý problém, týkajúci sa reakcií po očkovaní, by som riešila už preventívne liekom Thuya 15 CH / 9CH nebude dobre účinkovať/ v dávke 5 granúl denne....3 dni pred očkovaním, v deň očkovania a 3 dni po očkovaní, potom ešte jednorazovo 1x5granúl týždeň od poslednej dávky. Po očkovaní by som podala aj liek Apis meliffica 15CH v dávke 5 granúl 2xdenne aspoň 3 dni.

Gabriela
Gabriela16. 07. 2021

Dobry den. Mam 46 rokov a problem so zvysenou chutou do jedla, predovsetkym vecer. Cely zivot som bola typ velmi chudej osoby bez chuti do jedla, ale za priblizne 2 roky som pribrala takmer 20 kg, ktore mi presli do brucha a predovsetkym noh. V prechode nie som, menzes mam pravidelny. Liecim sa uz 22 rokov na bipolarnu poruchu s pretrvavajucimi depresivnymi stavmi. Priberanie zacalo po psychickom zruteni, ktore sposobil mobbing na pracovisku a naslednej 1 mesacnej hospoitalizacii na psychiatrii. Ako tip na potlacenie chuti do jedla mam Lycopodium CH200 a Anacardium orientale CH30. Chcem Vas poprosit o nazor, co je lepsie alebo ci existuje nieco ine. Dakujem velmi pekne. Gabriela

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Neviem, či spomínané lieky vám odporučil lekár homeopat a ako vám zaberajú , ak ste ich už nasadila. Ja by som išla k začiatku obtiaží s priberaním a odporučila by som liek Staphysagria 30CH v dávke granúl denne, aspoň 14 dní, neskôr dávku znížiť na 5 granúl 3x týždenne až 1x týždenne 5 granúl.

Silvia
Silvia16. 07. 2021

Dobrý deň, mám 16 týždňového syna, ktorému sa pred 3 týždňami objavil na tele ekzém. Najskôr na zápästí a neskôr na hrudníku a brušku kde je to najhoršie a trochu na nožičkách. Pod pazuchami a krkom ma škaredé červené miesta (podľa detskej lekárky zapareniny , na ktoré bežné krémy na zapareniny nepomáhahú a podľa kožnej lekárky je aj toto ekzém). Od kožnej lekárky sme dostali kyselinu mliečnu 1%- tnú na premastenie a Ichtanolovú pastu 5%- tnú na postihnuté miesta. Stav sa zatiaľ nezlepšuje, ale ani nezhoršuje. Syna iba kojím. Stravujem sa bežne, vynechávam len potraviny, ktoré nafukujú a teraz som vynechala aj mliečne výrobky vajcia a kakao. Citrusy nekonzumujem od tehotenstva. Je niečo vhodné aj pre takéto malé bábätká. Ďakujem za odpoveď

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Ekzém u malých detí je veľký problém, trošku mi chýbajú aj nejaké iné sprievodné príznaky, prípadne iné problémy napríklad s trávením...Taktiež je dôležité vedieť ako sa ekzém mení, či sa na ňom tvoria šupinky a podobne. zatiaľ by som odporučila vzhľadom na stav začervenania Belladonu 9CH v dávke 2x5granúl do zlepšenia a ešte liek Lycopodium 9CH 5 granúl denne. Pozor ekzém sa u malých detí môže na začiatku liečby zhoršiť.

1 2 3 24

Vyhľadávanie

Najčítanejšie