Poraďte sa s lekárom, kedy je pre vás vhodné užívať homeopatický liek
Homeopatia

Poraďte sa s lekárom online

Chcete sa poradiť o užívaní homeopatických liekov?
Každý týždeň je tu pre vás lekár špecialista a homeopat.

Otázky, ktoré pošlete od pondelka do stredy budú zodpovedané nasledujúci pondelok. Otázky, ktoré pošlete od štvrtka do nedele, odpovie lekár v ďalšej poradni, v pondelok o týždeň. Stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.

Otázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prevádzkovateľ webstránky www.homeopatiaslekarom.sk, Slovenská homeopatická lekárska spoločnosť so sídlom Súťažná 15, 821 08 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

Romi
Romi14. 01. 2022

Dobrý deň, čo môžem užívať na pätové ostrohy . Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Osvedčeným liekom je Hecla lava 5 CH, 3x denne po 5 granulí. Užíva sa aj 3-4 týždne, hlavne so ústupu bolesti.

Andie
Andie14. 01. 2022

Prosím Vás, naša lekárka nám doporučila niekedy dávno Thuja 15 CH pri očkovaní.. A stále sme to užívali. Teraz tiež pri prvej dávke Pfizer dcérke (13r.) som podala Thuju, aj sebe. Nikde to ale u vás nevidím (pribeh na FB) .. Keď pôjdeme na ďalšiu dávku (ja 3.tiu a dcérka 2) máme postupovat podľa vašej tabuľky? Ďakujem 💜

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Je viacero popísaných možností pri prevencii v nepriaznivých účinkov očkovania. A je ich 32. Thuja je jeden z nich. Ale podľa citlivosti niektorí dostávajú Silicea, iní Kalium chloratum alebo Tuberculinum, či Sulfur.. Takže ak vám, aj vašej dćerke v minulosti pomohla Thuja a nemali ste žiadne vedľajšie nepriaznivé prejavy, zopakujte ju.

Miroslava
Miroslava14. 01. 2022

Dobrý deň, je možné sa dostať k informácii, koľko laktózy (monohydrátu laktózy) obsahujú homeopatiká? Zistili mi laktózovú intoleranciu a z tohto dôvodu som ich prestala užívať. Hľadala som aj na internete, ale nenašla som odpoveď, či je bezpečné pokračovať v ich užívaní. Ďakujem veľmi pekne.

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Granule obsahujú hlavne laktózu, takže je to pre vás problém. Max. ak ich potrebujete akútne vziať, dá sa vopred užiť laktáza (napr. Laktazan).

Miroslava
Miroslava14. 01. 2022

Dobrý deň, prosím akú liečbu nasadiť v prípade dlhodobého tvorenia sa hlienov , najmä ráno po prebudení . Neviem či pochádzajú z pľúc alebo žalúdka . Hlieny sú hustejšie, bielej , svetlo hnedej až žltej farby. Žltá farba sa vyskytuje len pri chorobe. Od dectva som mávala problem s trávením a následnou migrénou asi raz do mesiaca, od puberty pred menštruáciou. . Mliečne výrobky nejem vôbec a stravu mám vyváženú. Lieky mi nikdy na rozpustenie nepomohli. Ďakujem za radu.

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Nenapísali ste kde sa ráno hlieny hromadia. Pri výbere lieku je vhodné vedieť okrem sfarbenia aj konzistencia a ich chuť. Zatekajúce hlieny v hrdle sa často liečia pomocou Hydrastis canadensis 5 CH, najlepšie na noc. Rozspustiť v čistých ústach, aspoň 20 min po umytí zubov.

Margarita
Margarita14. 01. 2022

Dobrý večer, mám niekoľko násobne cysty a štyri hemangiómy v pečeni. Aké homeopatikum by bolo vhodné na ich liečbu. Ďakujem za odpoveď

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Homeopatiká sa nedajú vyberať na liečenie laboratórnych nálezov. Aj keď aj tie sú dôležité pri sledovaní účinnosti liečby.

Jana
Jana14. 01. 2022

Dobry den, syn 2 roky trpi opadovanym zapalom priedusiek. Kazda virozka mu zbehne na priedusky a koncime s liecbou s ventolibrom. Tak cca 5krat do roka. Brat je astmatik, vraj aj syn ma k tomu geneticke sklony.. viete mi prosim poradit nieco, cim "posilnit" priedusky? Dakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Veľa detí končí kašľom a zápalom priedušiek, a tak aj liekov na výber je viacero. Napíšem aspoň tie najčastejšie: Drossera 15 Ch je vhodná pri suchom dráždivom kašli, Ipeca 5 ch pri riedkych hlienoch a výraznejšom slinení.

Zuzana
Zuzana14. 01. 2022

Dobrý deň. Čoraz častejšie sa mi ozývajú bolesti kĺbov- bedrové kĺby aj haluxy a omnoho častejšie sa mi kazia zuby. Nestravujem sa nevhodne, mám pravidelnú stravu, minimum cukrov, nepijem, nefajčím, nie som tehotná ani neviem o nejakom ochorení, ktoré by to mohlo spôsobovať. Chcem sa opýtať, je nejaké homeopatikum ktoré by mi v tom mohlo pomôcť?

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Homeopatiká vyberáme na základe reakcií, teda je ozaj ťažké vybrať taký, ktorý by bol najlepší pri zjednodušenej diagnóze - bolesti kĺbov a zvýšenej kazivosti zubov. Ozaj by bolo vhodnejšie vyhľadať klinického homeopata, ktorý by mohol vybrať pre vás niektorý z tých asi 500 možných.

Katarína
Katarína11. 01. 2022

Dobrý deň prajem, mam otázku : mamina 53r. sa dala očkovať proti covidu 6.11.2021 vakcína Pfizer. Asi týždeň po očkovaní ju začalo bolieť pri srdci a strašný tlak cítila... Bola na holtera+ echo a zistili jej ze ma viac tekutiny pri srdcovom obale (v karte ma diagnózu perikardialny v potok 700ml). Vedeli by ste mi poradiť, či nejaké heopatika by jej pomohli, aby sa jej zdravotný stav zlepšil? Ďakujem pekne

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Srdcový výpotok svedčí o zápalu srdcového obalu, ťažko povedať čo ho vyvolalo... Odporúčam liek Thuya15 5 granúl raz týždenne aspoň mesiac a liek Silicea 15 CH tiež 5 granúl 2x týždenne aspoň mesiac ako liek zápalu na jeho zmiernenie a regeneráciu, čím sa zmenší aj výpotok .

Mirka
Mirka11. 01. 2022

Dobry den prajem, chcela by som sa informovat, ci je ponuke aj nejaky produkt na tichy reflux pre 6 tyzdnove babatko. Dakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Riešenie refluxu závisí aj od ostatných tráviacich prípadne iných zdravotných obtiaží, ja mám dobrú skúsenosť s polykomponentom Gastrocynesine v dávke 2 x denne 1 tbl.

Michal
Michal11. 01. 2022

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, ci existujú homeopatiká, ktoré pomôžu pri predčasnej ejakulácii. Už to trvá niekoľko rokov, v podstate od puberty a aj keď som skúšal rôzne veci, nič nepomohlo a je to stále rovnaké. Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Myslím, že tento problém by bolo dobré rozobrať podrobnejšie v zmysle celkového správania, reakcií a iných sprievodných príznakov, zatiaľ odporúčam Nux vomica 15 CH 1-2 x denne 5 granúl.

1 2 3 33