Poraďte sa s lekárom, kedy je pre vás vhodné užívať homeopatický liek
Homeopatia

Poraďte sa s lekárom online

Chcete sa poradiť o užívaní homeopatických liekov?
Každý týždeň je tu pre vás lekár špecialista a homeopat.

Otázky, ktoré pošlete od pondelka do stredy budú zodpovedané nasledujúci pondelok. Otázky, ktoré pošlete od štvrtka do nedele, odpovie lekár v ďalšej poradni, v pondelok o týždeň. Stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.

Otázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prevádzkovateľ webstránky www.homeopatiaslekarom.sk, Slovenská homeopatická lekárska spoločnosť so sídlom Súťažná 15, 821 08 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

Martina Kováčová
Martina Kováčová17. 06. 2021

Je homeopatia bezpecna?

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Áno, homeopatia je bezpečná. Neobsahuje toxické látky v takej podobe, aby boli schopné vyvolať chorobné prejavy.

Lusy
Lusy17. 06. 2021

Dobrý deň môj 3.ročný synček má problémy so spánkom má hypotoniu,a retardáciu PVM a reči ,alergiu na kravské mlieko a bielkoviny vôbec nespí ,má nechutenstvo do jedla je nekľudný neurologička odporučila homeopatiká skúsiť pekne Vás poprosím aké homeopatikum je vhodné ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Na Vašom mieste by som vyhľadala klinického homeopata, ale môžete skúsiť podať Sedalia sirup.

Matilda
Matilda17. 06. 2021

Dobrý deň, mám na tele veľmi veľké množstvo malých, veľkých , plochých, bledohnedych znamienok, ktoré sa mi neustále tvoria. Pomôže mi užívanie honeopatik na ich odstránenie ? Keď áno, ktorých ? Dakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Jeden problém znamená ozaj veľa možností liekov, aj keď sa najčastejšie podávajú lieky Thuja occidenthalis, Sepia officinalis, Calcarea fluorica... v potencii 15 CH +x denne po 5 granúl – najčastejšie podávať jeden z nich 1 mesiac.

Livia
Livia17. 06. 2021

Mam červenu škvrnu na hrudníku a som celiakticka.. Objavuje sa na jar a v lete ináč ju nemám. Veľmi ma svrbí najmä keď som v pokoji. Chcem vedieť ako sa jej zbaviť. A aké potraviny to môžu spúšťať.

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Čím menej príznakov uvediete, tým je viac možností pri výbere lieku. Takže môžem len navrhnúť jeden z možných homeopatických liekov bez záruky, a to Sulfur 9 CH, užívať 2x denne 5 granúl do zmeny. Dodávam, že správny liek prináša rýchlu úľavu.

Katka
Katka17. 06. 2021

Dobry den. Mam problemik. Uz druhy krat by som mala ist na kyretaz, koli polypu na maternici. Da sa to nejak obist? Su tabletky, ktore by pomohli? Dakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Polyp sa rýchlo nedá odstrániť inak ako mechanicky. Ale homeopatia pozná predispozíciu k tvorbe polypov, ktorá zaniká po podaní vhodného, toho najpodobnejšieho lieku. Osvedčených liekov je ozaj viacero, takže by bolo najlepšie vyhľadať klinického homeopata.

Sarah
Sarah17. 06. 2021

Dobry den, mojmu psovi sa (pravdepodobne po kliestovi) spravil pravdepodobne absces na lici. Najprv tam mala hnis a mala to opuchnute ale ten jej vytiekol a teraz ma ako keby otvorenu ranu a mokva to. Pravdeodobne si to aj rozskrabuje. Hned po kliestovi sme dali homeo Borreliu a potom par krat Led 6C. Uz je to ale cca tyzden a ma to skarede. Prosim vas o nieco akutne na zapal/hnis/bakterie. Vopred dakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Na prejavy hnisania s klasickým hnisavým výtokom je vhodné podávať Hepar sulfuris calcareum 15 CH 1x denne do zmeny, hlavne ak prejavuje výraznú citlivosť na dotyk postihnutej časti.

Renata
Renata17. 06. 2021

Dobrý deň. Už štvrtý rok začiatkom jari si všímam, že mávam upchatý nos, slzenie očí, nádchu. Tieto stavy trvajú až do júla. Neviem, či mám alergiu, na testoch som nebola. Poraďte mi prosím nejaké vhodné homeopatiká, ktoré je možné užívať aj počas dojčenia. Ďakujem.

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Veľmi pravdepodobne môže ísť o jarné prejavy alergie a v období dojčenia by ste mohli bez problémov podávať Rhinallergy.

Katarina
Katarina17. 06. 2021

Dobry den, dojcim 2r dceru a na bradavke sa my objavila bolestiva mykoza. Tiez mi zacal zltnut necht palca na nohe. Prosim poradte vhodny pripravok a davkovanie. Dakujem velmi pekne

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Touto cestou môžem poradiť len osvedčený liek Graphites v potencii 9 CH, užívať 2 x denne po 5 granuliach, pol hodinu pred jedlom nechať rozpúšťať v ústach a nezapíjať. Pri zlepšení stavu pokožky bradavky liečbu prerušte.

František
František17. 06. 2021

Dobrý deň, dá sa homeopaticky pomôcť aj pri astme ? Dá sa pomôcť aj pri podráždenom blúdivom nerve - nervus vagis ?

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Astma sa dá celkom úspešne riešiť homeopatiou a podráždenie n. vagus je široký pojem, preto by bolo vhodné popísať problémy s tým spojené.

Jolana
Jolana17. 06. 2021

Dobrý deň, poprosila by som o radu,aké homeopatiká by ste mi odporučili pri Panickej poruche (strach zostať sama doma, ísť do obchodu).Panické ataky sa objavujú čoraz častejšie, a dosť ma to obmedzuje v pracovnom živote.Mam pocit, že sa nemôžem poriadne nadýchnuť, tŕpnu mi ruky a nohy, zvyšuje sa mi tlak. Okrem toho mám problémy so žlčníkom a trávením

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Úzkosti majú viaceré možností ich vzniku, ktoré sú dôležité pre ordináciu jedného najpodobnejšieho homeopatického lieku. Ak sa necítite na konzultáciu s psychológom alebo psychiatrom, mohli by ste skusmo podať Sedatif PC, ktorý by mohol pomôcť upokojiť rozrušenie, prípadne Sedaliu, ktorá býva účinná pri problémoch so zmenami alebo tmou.

1 2 3 21

Vyhľadávanie

Najčítanejšie