Poraďte sa s lekárom, kedy je pre vás vhodné užívať homeopatický liek
Homeopatia

Poraďte sa s lekárom online

Chcete sa poradiť o užívaní homeopatických liekov?
Každý týždeň je tu pre vás lekár špecialista a homeopat.

Otázky, ktoré pošlete od pondelka do stredy budú zodpovedané nasledujúci pondelok. Otázky, ktoré pošlete od štvrtka do nedele, odpovie lekár v ďalšej poradni, v pondelok o týždeň. Stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.

Otázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prevádzkovateľ webstránky www.homeopatiaslekarom.sk, Slovenská homeopatická lekárska spoločnosť so sídlom Súťažná 15, 821 08 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

Veronima
Veronima26. 05. 2022

Krasny den, na diagnostike nam bol poradeny homeopaticky invermektin, ale neviem najst presne aky to je a kde sa da zohnat.Vedeli by ste mi,proaim,poradit? Dakujem s vdacnostou. Veronika

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Nemám potuchy. Zo seminárov z Indie mám poznatok, že si homeo lieky z chemických liekov nechajú vyrobiť na zákazku v lekárni, rovnako ako si u výrobcu liekov objednávajú vedeckí pracovníci pre výskumné účely. Osobne odporúčam liečiť dostupnými prostriedkami, človek sa vyhne sklamaniu zo zháňania lieku s problematickým účinkom. Lieky vyrábané z chemických liekov majú nevýhodu, že sú príliš špecifické a majú obvykle účinok u veľmi malého okruhu pacientov. Možno by stálo za to skúsiť Oscillococcinum.

Zuzana
Zuzana26. 05. 2022

Dobry den, Prosim vas, existuje nejake homeopatikum na odvodnenie, opuchy noh a bolesti klbov v prstoch pre tehotne? Mam este 4 tyzdne do porodu a je to velmi otravne a neprijemne. Dakujem velmi pekne

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Nesťažujete sa na varixy, takže prichádzajú do úvahy lieky Mercurius corrosivus a Zincum metallicum. Začnite so Zincum metallicum 9CH 2-3 x denne, podľa účinku pokračujte.

Zuzana
Zuzana26. 05. 2022

Dobrý deň,chcem sa spýtať prosím Vás dá sa úplne vyliečiť Laktózova intolerancia?Počula som už viac ľudí vraj sa úplne vyliečili.Ak hej či mi viete prosím poradiť liek.Dakujem veľmi pekne.

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Homeopatia vznikla pred objavom laktózy a tak vie liečiť iba neznášanlivosť mlieka a mliečnych výrobkov. Nerozlišuje intoleranciu laktozy či kazeínu. Riadime sa však príznakmi a pocitmi pacienta, ktoré treba popísať do najmenšieho detailu: napr. Hnačky, únava, nafukovanie, nespavosť, škŕkanie v bruchu, čas, po akom je od zjedenia zle a podobne.

Michaela
Michaela26. 05. 2022

Dobrý večer, rada by som sa poradila, opýtala na názor, pretože zatiaľ sme v klasickej medicíne nenašli odpoveď, ktorá by náš problém vyriešila. môj syn, skoro 9ročný, má od svojich cca 6-7 rokov problém s výrazným zahlienením, toto obdobie okolo jari, je to až extrémne, odkašliava a kašľe vpodstate celý deň, najviac ráno po zobudení a večer pred spaním a spustí sa mu akoby "záchvat", keď ho drhne do kašľu akoby niekde usadený hlien, či v hrdle či na prieduškách či neviem kde, počuť ho, ako mu to klokotá niekde v tele a neuľaví sa mu ani po dobrom odkašľaní sa. a vytvoril si žiaľ z tohto permanentného dráždenia hrdla aj zvukový zlozvyk. ten hlien tam proste stále je..absolvovali sme x vyšetrení, z alergo testov mu nevyšlo nič, na ORL má úplne čisté sliznice, berie rôzne alergo spreje do nosa, používa konvičku na preplach, rôzne vitamínové doplnky..čaká nás ešte gastro vyšetrenie. minulý rok v lete mu zistili intoleranciu mliečnej bielkoviny, ale aj pri úplnom vylúčení mlieka som nezaznamenala výraznejšie zlepšenie, hoci vylučovať mliečne sa snažíme stále..zatiaľ žiadne vyšetrenie neidenftikovalo, v čom môže spočívať náš problém..rada by som sa opýtala, či by sa dal tento stav konzultovať s homeopatom a či by bolo možné ho nejako podchytiť a liečiť? ďakujem za prečítanie i odpoveď. Michaela

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Či sa príde na problém, nie je isté, homeopatia však má dostatok prostriedkov na liečbu podľa príznakov pacienta. Pri repertorizovaní symptómov mi vychádza v popredí viacero liekov – Antimonium tartaticum,Causticum, Hepar sulfur, Ipeca. Po doplnení zopár informácií o celkovom stave, napr. dosah na chlapca, potenie, chute a upresnení detailov o čase záchvatov, hustote a farbe hlienu, a podobne by sa mal stav dať v rámci individuálnej homeopatickej konzultácie liečiť.

Gabriela
Gabriela26. 05. 2022

Dobry den,chcela by som Vas poprosit o radu ci moze 4rocny chlapec pouzivat Emofix hemostaticka o hranna mast do nosa.Je to onkologicky pacient v remisii (multisystemova histiocytoza bez postihnutia ORL oblasti),ktory castejsie krvaca,zatial pouziva Ascorutin,Rutascorbit,Rhinopantheina plus mu boli 2xleptane cievy.Dakujem,Gabriela Barejova

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Neviem. Podľa zloženia obsahuje včelí vosk a sóju, ak by nemal s týmito zložkami problém, nemal by mu uškodiť. Osobnú skúsenosť nemám.

Bodnarova
Bodnarova26. 05. 2022

Ake homeopatika si mam kupit na herpes / na ustach/ Dakujem Bodnarova 19.5.2022

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Najčastejšie lieky predpisované na herpes na perách sú Natrium muriaticum, Rhus tox a Sepia. Ich indikáciou sú však príznaky pacienta, napríklad umiestnenie na hornej či dolnej pere, v strednej čiare, krvácanie, praskanie vyrážok, bolestivosť a svrbenie – na základe týchto príznakov sa liek dá s veľkou spoľahlivosťou nájsť.

Silvia
Silvia26. 05. 2022

Dobrý deň, existuje homeopatická liečba, ktorá by vedela vyliečiť alebo aspoň zmierniť príznaky atopického ekzému u dospelého človeka na minimum? Vďaka

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Vyberáme z 55 liekov, ktoré sa v rubrike atopický ekzém nachádzajú v repertóriu. Najlepšie by bolo objednať sa na vyšetrenie k homeopatovi. Obvykle tento nález dosť rokov trvá a pacient nemá predstavu o informáciách, ktoré obvykle potrebujeme na stanovenie lieku. Lokálna liečba často mení pocity a príznaky a tak sa prepracovať s správnemu lieku trvá často niekoľko návštev.

Evka
Evka26. 05. 2022

Dobrý deň, dcére (7r.) od februára tečú hlieny z nosa, farba hlienov sa stále mení. Ráno vstáva zachrípnutá, pokašliava, do obedu sa stav trochu zlepší. Vybrala už viac antibiotík a zistili jej zväčšenú nosnú mandľu, nasadili kortikoidy do nosa a liek na alergiu, ešte nás čaká alergologické vyšetrenie. Tiež sa mi zdá, že sa jej ťažšie dýcha, aj keď ona to popísať nevie. Často je chorá približne od 2 rokov, ako batoľa zvykla mať časté hnačky, zle spala a bola nadmieru "živá" až hyperaktívna. Čo by, ste mi poradili? Ďakujem.

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Každý príznak ma vedie k inému lieku. Veľa energie k Belladonne, Medorrhinu či Tuberculinu. Dojčenské hnačky k Nux vomica, Rheum a Psorinum. Nespavosť u detí Coffea, Belladonna a Chamomilla. Menlivý výtok z nosa Calcarea a Staphysagria. Ak by ste nemali možnosť osobného vyšetrenia, odporúčam vyskúšať liek Belladonna, ktorý má široký záber, v potencii 9CH, 2* denne a užívať, pokiaľ by ste nedosiahli zlepšenie stavu.

Ala
Ala26. 05. 2022

Dobrý deň, poprosím o radu. Bola mi diagnostikovaná tetania stredne ťažkého stupňa. Zároveň mi bola zistená laktozova intolerancia a zníženie enzýmu DAO na 80%. Nakoľko podľa neurologičky je uvedené príčinou tetanie. Prísne dodrziavam bezlaktozovu diétu, ale aj tak pociťujem neustále vnútorné chvenie, brnia mi pery a nohy. Mám časté zavrate. Aké homeopatikum by ste mi odporučili užívať ? Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Na vyjadrení neurologičky bude kus pravdy. Mnohé symptómy náležiace do rôznych orgánových symptómov majú často jedinú príčinu. Po zrepertorizovaní Vašich príznakov sa do popredia dostal liek Arsenicum album. Vzhľadom k neurologickým príznakom odporúčam užívať v potencii CH 15 až 30 2* týždenne.

Iveta
Iveta26. 05. 2022

Dobrý deň, zistili mi žlčové kamene, zatiaľ mi predpísali Nolpaza 20 mg dve tablety denne po dobu 3 mesiacov. Chcem sa opýtať, či je možné liečbu podporiť homeopatikami. V knihách sme našli homeopatiká - Belladona 9CH a Colocynthis 9CH. A druhá otázka, či existujú homeopatiká, ktoré by podporili zdravé chudnutie. Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Ako u všetkých ochorení, liek indikujeme na základe príznakov, teda pocitov pacienta a poruch funkcie, ktoré mu ochorenie vyvoláva. Liek Belladonna zaberie, ak budete mať čo najviac z týchto príznakov: citlivosť oblasti žlčníka na dotyk a tlak, citlivosť na otrasy, chuť na studenú vodu, alebo strach z pitia vody, brucho bude nafúknuté, na dotyk teplé. Nebudete mať chuť na mäso a mlieko. Budete mať štikútku a vracať neprestajne. Stolica bude zelená, prípadne s hrudkami akoby z kriedy. Liek Colocynthis zaberie, ak máte čo najviac z týchto príznakov: bolesti ako keby nožom, ktoré pacienta nútia, aby sa skrčil, prípadne aby si tlačil na brucho, čo mu trochu pomôže od bolesti. Pocit, akoby sa v žalúdku hromadili kamene a mali by sa roztrieštiť. Počas koliky sú kŕče v lýtkach. V žalúdku je horká pachuť. Problémy často začnú následkom nahnevania sa. Ak to sedí, Váš výber liekov je správny a počas liečby sa zlepší metabolizmus a niečo málo i schudnete.

1 2 3 42

Vyhľadávanie

Najčítanejšie