Poraďte sa s lekárom, kedy je pre vás vhodné užívať homeopatický liek
Homeopatia

Poraďte sa s lekárom online

Chcete sa poradiť o užívaní homeopatických liekov?
Každý týždeň je tu pre vás lekár špecialista a homeopat.

Otázky, ktoré pošlete od pondelka do stredy budú zodpovedané nasledujúci pondelok. Otázky, ktoré pošlete od štvrtka do nedele, odpovie lekár v ďalšej poradni, v pondelok o týždeň. Stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.

Otázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prevádzkovateľ webstránky www.homeopatiaslekarom.sk, Slovenská homeopatická lekárska spoločnosť so sídlom Súťažná 15, 821 08 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

Kika
Kika09. 12. 2019

Prosím o radu v prevencii opakovaných angín,či nasadiť silicea 15ch alebo thymuline 9ch.Dakujem.

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Predpokladám angíny bakteriálneho pôvodu, i keď neuvádzate, či sa niečo zachytilo vo výteroch. V takýchto prípadoch je lepšie preventívne užívat Siliceu 15ch 1 x týždenne aspoň mesiac, potom 2 x mesačne. Ďalšia liečba je vhodná podľa najčastejších vyvolávateľov, dávajú sa bioterapeutiká .

Jana
Jana09. 12. 2019

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Synovi 15, našli v ľavom semenníku kŕčovú žilu. Vraj to zatiaľ netreba operovať, len sledovať. Dá sa prosím tento problém riešiť homeopatiou?

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Veľmi dobrý liekom na liečbu ochorení kapilár a žíl, čiže aj na kŕčové žily kdekoľvek na tele je ARNICA montana 15ch, doporučujem 3 x denne 5 granúl dlhodobo. Dávkovanie sa znižuje podla meniaceho sa nálezu.

Daniela
Daniela09. 12. 2019

Dcéra má neustále nutkanie na močenie, zápal močových ciest to nie je, ale stále ju to vyrušuje. Všetky vyšetrenia sú v poriadku. Dá sa tento stav riešiť homeopatiou? Už to trvá rok a neviem, čo mám s ňou robiť. Teraz má dvanásť.

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Bolo by dobré vedieť, čím bol tento stav spustený, čo bolo na začiatku obtiaží, či nejaká infekcia, stresová situácia alebo niečo podobné. Taktiež či je tento stav viazaný na chlad a či sú prítomné aj iné príznaky, najmä počas močenia a iné ochorenia. Jednoducho tento stav by si vyžadoval vyhľadať lekára homeopata a rozobrať ho podrobnejšie.

Lenka F.
Lenka F.03. 12. 2019

Dobrý deň. Pred rokom mi dr dala neurol jednu krabičku a dávkovanie 3x1 tbl. Po vysadení sa mi zmenil život a neviem sa vrátiť späť kedy som žila normálne. Mám neskutočne úzkosti a strach ísť do obchodu. Beriem sedatif Pc a vertigoheel keďže mám zavreté z psychiky. Aké homeopatiká by mi pomohli dostať sa úplne z toho? Ďakujem. Vlastne najviac ma trápi točenie hlavy, ktoré si privádzam sama. Dakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Tieto príznaky mi nezapadajú jasne do obrazu žiadneho lieku. Mnohé príznaky, čo popisujete, budia dojem lieku Aconitum – liek, ktorý je ideálny v prípade panických stavov a úzkostí. Takéto závažné zhoršenie stavu po jednom jedinom balení lieku však budí dojem, že je potrebné odobrať anamnézu podrobnejšie, vrátane stavu, ktorý predchádzal ordinácii, osobnej anamnézy a pod.

Iveta
Iveta03. 12. 2019

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa dá histamínova intolerancia vyliečiť homeopatiou? Dakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Povedzte viac je najčastejšia veta, ktorú hovorím pacientom. Homeopatia ordinuje liek podľa pocitov organizmu, ktoré sú odchylné od normy. Jedným liekom nie je možné ovplyvniť ochorenie, ktoré má taký rozmanitý obraz. V podstate ak dominujú akútne kožné príznaky v zmysle žihľavky uvažoval by som o lieku Apis, ak dýchacie ťažkosti Poumon histamin a v prípade, že dominujú chronické ťažkosti, ktoré neohrozujú pacienta náhlym zhoršením stavu, užíval by som liek Thuja 15CH 2* týždenne počas dvoch mesiacov.

Romana
Romana03. 12. 2019

Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť ohľadom problému s termoreguláciou. Všetko je v poriadku dokým si neľahnem. Doslovne začnem horieť, oblieva ma pot, často sa budím na teplo. Dokonca priateľ, ktorý je sám velmi zimomravý má problém pri mne spať, ako zo mňa sála teplo. Vyšetrovali mi štítnu žľazu, lymfatický obeh, robili hormonálny obraz, krvné testy a všetko mám v poriadku. Je to veľmi obmedzujúce, ťažko sa mi zaspáva a v noci sa budím, ráno som vyčerpaná. Najhorsie to samozrejme býva v lete, v zime som to bolo vždy lepsie ale tento rok mám dojem, že sa to zhoršuje. Spim nie pod paplonom, ale iba pod obliečkou pri otvorenom okne, no aj tak horím. Stretli ste sa s tym už niekedy? V čom moze byt problem a čo by mi mohlo pomoct? Inak mám 25r, 174cm, 46kg.. Ďakujem za odpoveď!

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Ak matematicky spočítam príznaky, ktoré popisujete, najpravdepodobnejším liekom je liek PULSATILLA. Sálavé teplo pomaly ako z piecky a Vaše hmotnostné parametre však budia dojem liekov s obsahom jódu, aj keď výsledky testov nevykazujú odchýlku v štítnej žľaze. Ordináciou lieku IODIUM v nízkej poptencii 9 ch 2* 5 počas mesiaca by sa mohol stav vyjasniť a potom sa bude treba opäť ozvať a popísať situáciu. Potom zvážim ďalší postup.

Zuzka
Zuzka03. 12. 2019

Vedeli by ste mi prosím poradiť so svrbením, ktoré najskôr začalo svrbením ušníc a potom sa pridal krk a dekolt....na dekolte sú potom viditeľné malé bodky červené....chlad zlepšuje, teplo a hlavne v nocí je to horšie...ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Takto migrujúcemu svrbeniu by malo napomôcť užívanie lieku psorinum 15 -30 CH 2* týždenne. V prípade nedostatočného efektu je potrebné popísať viacero príznakov, napríklad súvislosť so slnečným žiarením, nosením odevu, používaním krémov.

Lenka
Lenka25. 11. 2019

Dobry den, chcela by som sa poradit ohladom dcerky. Uz vyse 2 rokov sme sledovane na imunologii ohladom neutichajuceho a dusiveho kasla. Dcerka ma 6 rokov. Odberom krvy zistena znizena imunita, nasadene kortikoidy. Tie sme brali caa rok. Na jaro boli vysadene, leto vlastne bez nich. K tomu este liecba isoprinusinom. DOsla jesen a mala sa ide udusit. Imunologicka ako i obvodna odporuca podavanie kortikoidov v akutnom stave, ak nepomoze, sustavne. Ja s tym ale vobec nie som zmierena. Ked nedame kortikoidy, skoncime na antibiotikach. Je tu moznost, ze sa dieta da dokopy pomocou homeopatik, alebo skorej nie. Dakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Ivan Hudec

Predkladáte zásadný problém v liečbe. V súčasnosti máme možnosť voľby, teda alternatívu. Klasický lekár postupuje podľa vedeckých poznatkov, a toho, čo ho učili na fakulte. Takúto liečbu používa 98 percent mamičiek. Vo väčších mestách sa percento zvyšuje v prospech alternatívneho postupu. V čom ja ako lekár homeopat vidím problém. -ďieťa sa narodí zdravé , ale postupne nastávajú maličké odchýlky od normy. Prvá možnosť a často najčastejšie je porucha trávenia. Tu patrí skupina detí ktoré sú bacuľatejšie, teda homeopat ich pomenoval carbonické deti. Tie potrebujú podávať najčastejšie liek calcarea carbonica v riedení 5 Ch. U týchto detí sa porucha začína prejavovať výtokom z nosa. Neskoršie zatekaním hlienov v nosohltane a teda aj dráždením a dieťa začína kašlať. Ak sa pridruží zvýšená teplota, lekár vo väčšine prípadov nasadí antibiotiká. Ale keď príčina je inde, antibiotiká nezaberú a tak sa ich opakovanie a sila zvyšuje. Jedným z vedľajších účinkov ATB liečby je zníženie imunity. Stav sa zhoršuje a ja s bolesťou v srdci hovorím, že od soplíkov našou liečbou privedieme dieťa často do astmatického stavu. A tu už moderná liečba začína nasadzovať kortikoidy. Je len prirodzené, že aj s komplikáciami. Ja tvrdím, že skúsený homeopat v drvivej väčšine aj ťažkého astmatika vylieči. A keď vylieči, tak je úplne zdravý. Preto radím vyhľadať skúseného homeopata na okolí a on si s tým úž poradí. Je však potrebný celkový prístup t.j. liečba je zameraná na posilnenie imunity, úpravu metabolizmu a do úvahy treba brať aj individuálne odchýlky konkrétneho dieťaťa. Dnešná prax ma presviedča , že často musíme zasahovať aj do dedičnosti.

Iveta
Iveta25. 11. 2019

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či môžem piť kávu, keď beriem homeopatiká len raz za cca 1,5 mesiaca alebo ešte menej často. Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Ivan Hudec

Ivetka, ja sa musím priznať, že som silný kávičkár a pošťastí sa mi vypiť denne aj 3 kávy. Je to v pohode a homeopatia u mňa funguje. Verím, že u Vás to bude podobne. Je dobré nechať nejaký časový odstup medzi kávou a homeopatikami a vypláchnuť si ústa vodou.

Iva
Iva25. 11. 2019

Dobrý deň, prosím Vás, ako je to s mentolom pri homeopatikách? Nemôže sa len v deň, keď sa berú homeopatiká? Alebo počas celej liečby? Ja beriem lieky raz za 2 mesiace a stále to predlžuje. Strašne mi chýbajú mentolove žuvačky. Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Ivan Hudec

Pokojne si môžete dopriať mentolové žuvačky podľa chuti. Pred použitím homeopatického lieku si vypláchnite ústa dúškom vody a homeopatiká si dajte napríklad dve hodiny po žuvačke. Všetko bude v pohode a homeopatia bude účinkovať.

1 2 3 11

Vyhľadávanie

Najčítanejšie