Poraďte sa s lekárom, kedy je pre vás vhodné užívať homeopatický liek
Homeopatia

Poraďte sa s lekárom online

Chcete sa poradiť o užívaní homeopatických liekov?
Každý posledný utorok v mesiaci, od 14:00 do 16:00 na vaše otázky odpovie lekár špecialista a homeopat.

Stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. V poradni budú zodpovedané otázky, ktoré boli zverejnené najneskôr do piatku 9:30 pred aktuálnou utorkovou poradňou. Odpovede majú len informatívny charakter a nenahrádzajú osobný kontakt s lekárom či lekárnikom. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.

Otázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Každý posledný utorok v mesiaci v čase medzi 14:00 a 16:00 odpovie lekár špecialista a homeopat na všetky vaše otázky zaslané do piatku (do 9:30). Na otázky poslané po tomto termíne odpovie lekár v ďalšej poradni.
Prevádzkovateľ webstránky www.homeopatiaslekarom.sk, Slovenská homeopatická lekárska spoločnosť so sídlom Súťažná 15, 821 08 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

Ivucha2
Ivucha223. 09. 2019

Dobry den, Asi dva roky trpim strachom z chorob, tetaniou a Nespavostou. Zhorsuje sa to pri stresovych situaciach, tazko sa mi dycha, pocit cudzieho telesa v krku a pocit stiahnute ho hrdla. Existuje prosim Vas homeopaticka liecba? Dakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Váš popis príznakov je veľmi všeobecný. Liekov, ktoré dokážu zlepšiť Váš stav je viacero. Na ich odlíšenie by pomohlo napísať napr. v ktorej časti noci nespíte, čo je pre Vás stresová situácia, či Vám niečo pomôže tieto ťažkosti zlepšiť – napr. pohyb, rozptýlenie sa, útecha a podobne. Najlepšie výsledky mám s liekom Ignatia 15CH 1 -2 x denne a v prípade nedostatočného účinku pridať jednu dávku pri tzv. „stresovej situácii“ navyše. V prípade malého efektu je vhodné osobné stretnutie

eva
eva23. 09. 2019

Dobrý deň, v júni som mala výron na členku. Liečba spočívala z ortézy a rehabilizácie: ultrazvuk, biolampa, rebox. Ani po 3 mesiacoch to nie je dobré. Členok stále opúcha a bolí ma celé chodidlo. Lekár mi predpísal fastum gel a alfamil. Chcela by som vedieť Váš názor na liečbu.

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Postup je správny, doplnenie o homeopatickú liečbu je však úplne namieste. Pocit ubolenosti po staršom úraze členka, ako je to vo Vašom prípade, možno zlepšiť liekmi Ruta a Rhus tox. Ak sú bolestivé viacej šľachy a bolesti zhoršuje naťahovanie postihnutej končatiny, je vhodnejšia Ruta, ak máte pocit stuhnutia a bolesti, ktoré sú najmä po dlhšom sedení a pri prvých krokoch a krátkej chôdzi sa zlepšia, tak Rhus tox. Potencia 9 CH 2-3x denne 5 globúl, pri malom efekte i 15 ev. 30CH 1x denne.

Ivana
Ivana11. 09. 2019

Dobrý deň, pre naše 7 mesačné bábätko s príznakmi ako prílišná precitlivenosť, strachy, nervozita, podráždenosť, nám bolo odporučené homeopatikum Vernix. Chcem sa informovať o bezpečnom dávkovaní pre tak malé bábätko a ako dlho môže homeopatikum užívať. Ďakujem pekne.

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Vernix je málo známy liek, na základe uvedených symptómov by som ho nedokázal tak malému dieťaťu predpísať. Čakal by som, že Vám ho niekto naordinoval a stanovil potenciu, dávkovanie a termín kontroly. Ja sa držím pri zemi a ordinujem bežné lieky u pacientov, ktorí nevedia svoje ťažkosti popísať - teda nemluvniatok- a opierame sa o malý počet príznakov, ktoré pri vyšetrení možno získať. Liek v potencii 30CH by som ordinoval 1x týždenne. Homeopatické lieky sú bezpečné. O nevhodnosti ďalšieho podávania daného lieku nás informuje pacient sám, tým že u neho vzniknú príznaky, ktoré dovtedy nemal a sú v časovej súvislosti. Vtedy s liekom treba prestať. Je vhodné si zapamätať čo najpresnejšie, aké tie príznaky sú, lebo to sú obvykle príznaky lieku, ktorý by mal nasledovať. Hovoríme tomu homeopatické zhoršenie.

Sisa
Sisa23. 08. 2019

Dobry den dcerka vo veku 21 mesiacov ,začali jej od 13.8. potiaže.bolestivé afty v hrdle a hustý žltý az zelený soplík,teplota 37,4, po týždni 19.8. prišiel výsledok z nosa -zlatý stafylokok,silne rezistentný už na všetky antibiotika okrem jednych, doktorka ich chce na stafylokoka nasadiť-(Biseptol),,ja už nechcem, pretože býva každé 2 mes.chorá,2-3oj týždňové soplíky,má slabú imunitu, pobrala už veľa antibiotík od narodenia a má z toho už diagnostikovanú zväčšenú nosnú mandlu a čo ak sa opäť vráti stafylokok v zime-už bude rezistentný na všetky typy antibiotík? Doktorka mi ako druhú možnosť odporúča vybrať nosnú mandlu. 1.Otázka,prosím ako ju môžem preliečiť bez antibiotík? Aktuálne 2hý týždeň chorá, hrdielko zlepšené ,afty miznú s výplachmi kvapiek kaloba a repíku, ale soplík stále hustý a žltý, nosná sliznica už veľmi podráždená a boľavá a hlávka ju bolieva. 2.ozatka?aj Vy súhlasíte s tým, že keď odstránime mandlu , problémy so stafylokokom a soplíkmi pomiznú? Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová27.8.2019

Dobrý deň, položili ste viacero otázok, ale pokiaľ Vaše dieťatko nevyšetrím, neviem Vám odporučiť konkrétne lieky. Z toho, čo píšete, usudzujem, že dieťa môže mať zníženú obranyschopnosť a teda je náchylné na bežné infekcie. Zväčšená nosová mandľa býva častokrát miestom, kde sa baktérie držia, pri oslabení organizmu sa premnožia, čo sa môže prejaviť hustým žltým výtokom z nosa, zahlienením, zahuhňamím event. aj zvýšením teploty. Homeopatická liečba takýchto prípadov je úspešná asi v 60 %, inak je nutné mandľu vybrať. Áno, pokiaľ je problém v nosovej mandli, ktorá je ložiskom baktérií, tak po jej odstránení by mali problémy s hlienmi vymiznúť.

Maya
Maya14. 08. 2019

Dobrý deň.  Už dlhé roky ,a asi od malička, trpím panickou poruchou, úzkosťami a pridali sa už aj zrejme depresie. Tie si možno mýlim s uzkostami. V poslednej dobe sa symptómy všetkého znovu zhoršili. Bývajú to také obdobia kedy mi je relativne fajn, ale stačí jeden večerný panický zachvat a som späť v tom hroznom kolebehu strachov, myšlienok a úzkosti. Tie sa veľmi zhoršujú aj v období menštruácie. Už pár dni dopredu. Nič mi nechutí jesť ani piť všetko vo mne je "zovreté" a stahnuté. Objavuje sa triaška, pocity na vracanie, a kopec ďalšieho. Dá sa povedať, že som paralizovaná strachom. Občas, keď uz neviem ani spať a symptómy už nezvládam si dám Lexaurin.  Beriem aj antidepresiva (Accord), už 10 rokov, ale nie som presvedčená, či mám liečbu nastavenú správne, resp. či nejako pomáha. Posledný klinický psych. u ktorého som bola v roku 2015 len všetko zhoršil.  Poviem narovinu, nemozem si dovoliť nejaké drahé liecenia a liečiteľov, ani súkromnú psychoterapiu.  Máte prosím skúsenosti aj s pacientmi ako ja? Je možné aj vyliečiť dlhoročne chorého pacienta a koľko peniažkov je nutné si na takúto liečbu pripravit? Hľadala som na Vás kontakt p. Mrázová, ale neviem či ste z Bratislavy alebo zo Žiaru nad Hronom a máte menovkyňu.

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová27.8.2019

Dobrý deň, na tému depresií, úzkostných porúch a panickej ataky som už niekoľkokrát odpovedala. Ide o stavy, ktoré treba veľmi presne diagnostikovať a liečim odborníkom – psychiatrom. Pokiaľ ide len o strachy, alebo stavy nepohody, či tzv. „žalúdočnej neurózy“, je homeopatická liečba možná, avšak až po dôkladnom rozhovore s lekárom homeopatom, pretože ide o prísne individuálnu liečbu.

Ella
Ella02. 08. 2019

Dobry den, mam znizenu funkciu stitnej zlazy , uvizam Eutyrox 125, je nejake homeopatikum na podporu spravnej funkcie stitnej zlaxy?Dakujem.

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová27.8.2019

Dobrý deň, homeopatická liečba ochorení štítnej žľazy vyžaduje individuálny prístup. Kontaktujte preto lekára homeopata vo svojom okolí za účelom osobnej konzultácie a individuálnej liečby.

Bella
Bella02. 08. 2019

Dobry den, ktore homeopatikum by ste odporucili na podporu travenia,metabolizmu tukov a cukrov? Dakujem za odpoved.

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová27.8.2019

Dobrý deň, na podporu metabolizmu používame tzv. liek citlivého typu. Vyberáme ho na základe podrobnej anamnézy, osobných ťažkostí, vyhodnotenia laboratórnych príznakov a pod. Bez cieleného vyšetrenia Vám, žiaľ, nemôžem poradiť žiadny konkrétny liek.

Anka
Anka24. 07. 2019

Dobry vecer.Ja by som sa chcela spytat ci su niejake homeopaticke lieky na znizenu stitnu zlazu a taktiez na zachripnuty hlas niekedy uplne stracam hlasivky aj ked vobec nemam bolesti hrdla dakujem za odpoved

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová30.7.2019

Dobrý deň, najprv treba vedieť, či je zachrípnutý hlas spôsobený zväčšením štítnej žľazy, alebo opakovanými infekciami hrtana. Každý problém sa lieči inými homeopatickými liekmi. Pokiaľ ide o zachrípnutie následkom zvýšenej hlasovej námahy, odporúčam liek Homeovox, 3-4x denne 2 tbl. Ostatné príčiny zachrípnutia vyžadujú individuálny liečebný prístup.

Zuzana
Zuzana18. 07. 2019

Dobrý deň, dcéra má celiakiu, alergiu na mlieko,laktózu,orechy,sóju, mäso, histamínovú intoleranciu a aj pri dodržiavaní danej diety má veľmi často nafúknuté brucho. Trpí aj poruchou bunkovej imunity. Mohli by ste niečo poradiť, čo by jej zlepšilo trávenie a problémy s nafukovaním? Veľmi máličko je, lebo sa cíti stále najedená. Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová30.7.2019

Dobrý deň, koľko rokov má Vaše dieťa? Iné lieky predpisujeme dojčatám pri nafukovaní bruška, iné deťom predškolského veku a iné adolescentom. Tak isto sú dôležité ďalšie sprievodné znaky poruchy trávenia, preto odporúčam osobnú konzultáciu s lekárom homeopatom a komplexný popis ťažkostí.

Katarina
Katarina18. 07. 2019

Dobrý deň prajem ja by som sa chcela opýtať existuje liek na zarastaniu nechtov? Za odpoveď vám vopred ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Jana Mrázová30.7.2019

Dobrý deň, myslíte na stav, keď zarastá necht do lôžka a vzniká panarítium? Vtedy treba hnisavé ložisko chirurgicky vyčistiť a protizápalovo a na podporu hojenia sa dáva homeopatický liek Hepar sulfuris 15 CH, 5 granúl 2x denne spolu s liekom Pyrogenium 9 CH, ktorý podáte 1 hodinu po lieku Hepar sulfuris.

1 2 3 8