Poraďte sa s lekárom, kedy je pre vás vhodné užívať homeopatický liek
Homeopatia

Poraďte sa s lekárom online

Chcete sa poradiť o užívaní homeopatických liekov?
Každý týždeň je tu pre vás lekár špecialista a homeopat.

Otázky, ktoré pošlete od pondelka do stredy budú zodpovedané nasledujúci pondelok. Otázky, ktoré pošlete od štvrtka do nedele, odpovie lekár v ďalšej poradni, v pondelok o týždeň. Stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.

Otázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prevádzkovateľ webstránky www.homeopatiaslekarom.sk, Slovenská homeopatická lekárska spoločnosť so sídlom Súťažná 15, 821 08 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

Erika
Erika22. 01. 2020

Dobry den, poprosila by som o radu aky homeopaticky liek odporucate pri viacrocnom chronickom tinnituse. Absolvovala som vysetrenia u usneho lekara, MRI mozgu, krvne vysetrenia ale nic mi nezistili. So sumenim mam spojenu aj miernu stratu sluchu. Uzivam pravidelne ginko a vitaminy, ale stav sa nezlepšuje. Vopred dakujem za pomoc.

ODPOVEDÁ MUDr. Beáta Nemčoková

V rámci homeopatickej liečby odporúčam na tinnitus s miernou stratou sluchu homeopatický liek Causticum 9CH 2x5 granúl denne, aj častejšie pri objavení tinnitu dlhodobo aj niekoľko mesiacov a upravovať dávkovanie podľa zlepšenia príznakov. Homeopatické lieky sa vycmúľavajú v dutine ústnej mimo jedla a pitia.

MK
MK22. 01. 2020

Mám polyp na meternici.Hladala som vhodné homeopatikum,ale neviem sa rozhodnut. Menstruaciu mam pravidelnu. Okrem polypu mam zvacsenu strumu (zacali sa mi robit drobne cysticky).

ODPOVEDÁ MUDr. Beáta Nemčoková

Čo sa týka homeopatickej liečby je potrebné uživať liek Thuja 15CH 1x denne 5 granúl dlhodobo aj po dobu 1 roka, a vysadzovať liečbu postupne podľa nálezu pri kontrole. Homeopatické lieky sa vycmúľavajú v dutine ústnej mimo jedla a pitia.

Dana
Dana22. 01. 2020

Dobrý deň,chcem sa opytat na benigne extrasystoly,ktoré ma trápia cca rok.Vysetrenie u kardiológa som mala,štítna žľaza aj borelióza v poriadku.mam síce 1st. nedomykavosti chlopne, ale vraj to ma väčšina ľudí, som bez liekov. Pre bližšie info mám alergiu na pele a boli ma aj chrbtica-krk a medzi lopatkami už dlhu dobu.mam 39rokov. Môžete mi poradiť nejaké homeopatika,ktoré mi extrasystoly na pocit zminimalizuju? Čítala som o Argentum nitricum 15ch..Lebo strach z nich mám..aj ked viem,že nie sú nebezpečne iba nepríjemne. Dakujem za radu a prajem všetko dobre.

ODPOVEDÁ MUDr. Beáta Nemčoková

Čo sa týka homeopatickej liečby odporúčam Vám niekoľko liekov, vzhľadom k tomu, že máte viac zdravotných ťažkostí dlhšiu dobu. Aurum muriaticum 9CH 2xdenne 5 granúl, je možné aj viac dávok denne pri pocite extrasystol. Poumon histamine 15CH 1xdenne 5 granúl ráno v peľovej sezóne, cca od marca do októbra, potom 1xtýždenne 5 granúl od novembra do februára. Pollens 30CH 1xdenne 5 granúl v peľovej sezóne, cca od marca do októbra, potom 1xtýždenne 5 granúl od novembra do februára. Arsenicum album 15CH 1x týždenne 5 granúl. Homeopatické lieky sa cmúľajú v dutine ústnej mimo jedla a pitia.

Uciteľ
Uciteľ18. 12. 2019

Dobrý deň, prosím o radu , aké homeopatika by ste mi odporučili. Mám problémy s nervovou sústavou, som učiteľom a po istom čase, cca 1-2 rokoch, kedy cítim uplné pretaženie hlavne v práci, napr. Aj Teraz , mám prejavy tetanie, ako celková slabosť, nechuť, závraty, mravencenie v hlave, točenie hlavy pri spánku, podráždenosť. Príde to úplne nečakane, jeden-dva dni úplná pohoda, ďalší deň to na mňa príde... Beriem magnezium , vápnik, zinok, vit D, vit C a sem-tam si dám lieky na ukľudnenie, Persen alebo Neurol 0,25. Teraz som sa dal kvôli tomu na PN a dostávam Magneziovce injekcie. Pred 2 rokmi mi v nemocnici zistili tetaniu, vtedy mi bolo už moc zle.

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Ak Vám nepomôže Sedativ PC, ktorý je určený aj na niektoré podobné príznaky Vašim, budete musieť vyhľadať klinického homeopata, ktorý vyberie 1 liek na všetky Vaše ťažkosti.

Simka
Simka18. 12. 2019

Dobry den, pred troma mesiacmi som mala uraz- clenka- 2.stupen, ale az po 6 tyzdnoch sa prislo na to, ze mam aj malu frakturu na lateral malleolus a natrhnuty vaz - anterior talofibular. Ostatne vazy v poriadku. Kedze sa prislo na to az po 6 tyzdnoch, sadru/ ortezu uz mi nedavali, cize som ju nemala vobec. Vraj sa to zhoji samo. Mala som predpisane rehabilitacie. Teraz su tomu uz 3 mesiace a clenok nie je bolestivy, ale je stale dost ztuhnuty, aj ked poctivo cvicim. Opuch len minimalny. Co by ste mi prosim Vas odporucili uzivat? Vopred vrela vdaka a ostavam s pozdravom.

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Z týchto informácií, v ktorých uvádzate len stuhnutie členka bez ďalších príznakov môžem navrhnúť len prvú pomoc. Rhus toxicodendron 15 CH ráno a Ruta graveolens 9 CH večer, z každého po 5 granulí nechávať rozpúšťať v čistych ústach, najlepšie pol hodinu pred jedlom, prípadne pol hodinu po jedle. Granule sa nezapíjajú. Ak by sa stav nezačal zlepšovať do 3 týždňov, bude vhodná konzultácia s klinickým homeopatom.

Katarína
Katarína18. 12. 2019

Mám neustále začervenané očI, no nie som alergička. Aj ked pravidelne kvapkám kvapky na suché oko, nič nepomáha. Občas mám opuchnuté oči bez rezania alebo pocit, že mam v očiach niečo cudzorodé a vtedy sa mi tvorí aj biely nehnisavý vytok . ďakujem pekne za radu.

ODPOVEDÁ MUDr. Danuša Siveková

Touto cestou môžem poradiť Ruta graveolens 5 CH, 5 granúl rozpustiť v čistých ústach a opakovať vždy pri pocite suchosti a začervenaní.

Kika
Kika09. 12. 2019

Prosím o radu v prevencii opakovaných angín,či nasadiť silicea 15ch alebo thymuline 9ch.Dakujem.

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Predpokladám angíny bakteriálneho pôvodu, i keď neuvádzate, či sa niečo zachytilo vo výteroch. V takýchto prípadoch je lepšie preventívne užívat Siliceu 15ch 1 x týždenne aspoň mesiac, potom 2 x mesačne. Ďalšia liečba je vhodná podľa najčastejších vyvolávateľov, dávajú sa bioterapeutiká .

Jana
Jana09. 12. 2019

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Synovi 15, našli v ľavom semenníku kŕčovú žilu. Vraj to zatiaľ netreba operovať, len sledovať. Dá sa prosím tento problém riešiť homeopatiou?

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Veľmi dobrý liekom na liečbu ochorení kapilár a žíl, čiže aj na kŕčové žily kdekoľvek na tele je ARNICA montana 15ch, doporučujem 3 x denne 5 granúl dlhodobo. Dávkovanie sa znižuje podla meniaceho sa nálezu.

Daniela
Daniela09. 12. 2019

Dcéra má neustále nutkanie na močenie, zápal močových ciest to nie je, ale stále ju to vyrušuje. Všetky vyšetrenia sú v poriadku. Dá sa tento stav riešiť homeopatiou? Už to trvá rok a neviem, čo mám s ňou robiť. Teraz má dvanásť.

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Bolo by dobré vedieť, čím bol tento stav spustený, čo bolo na začiatku obtiaží, či nejaká infekcia, stresová situácia alebo niečo podobné. Taktiež či je tento stav viazaný na chlad a či sú prítomné aj iné príznaky, najmä počas močenia a iné ochorenia. Jednoducho tento stav by si vyžadoval vyhľadať lekára homeopata a rozobrať ho podrobnejšie.

Lenka F.
Lenka F.03. 12. 2019

Dobrý deň. Pred rokom mi dr dala neurol jednu krabičku a dávkovanie 3x1 tbl. Po vysadení sa mi zmenil život a neviem sa vrátiť späť kedy som žila normálne. Mám neskutočne úzkosti a strach ísť do obchodu. Beriem sedatif Pc a vertigoheel keďže mám zavreté z psychiky. Aké homeopatiká by mi pomohli dostať sa úplne z toho? Ďakujem. Vlastne najviac ma trápi točenie hlavy, ktoré si privádzam sama. Dakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Pavol Tibenský

Tieto príznaky mi nezapadajú jasne do obrazu žiadneho lieku. Mnohé príznaky, čo popisujete, budia dojem lieku Aconitum – liek, ktorý je ideálny v prípade panických stavov a úzkostí. Takéto závažné zhoršenie stavu po jednom jedinom balení lieku však budí dojem, že je potrebné odobrať anamnézu podrobnejšie, vrátane stavu, ktorý predchádzal ordinácii, osobnej anamnézy a pod.

1 2 3 11

Vyhľadávanie

Najčítanejšie