Poraďte sa s lekárom, kedy je pre vás vhodné užívať homeopatický liek
Homeopatia

Poraďte sa s lekárom online

Chcete sa poradiť o užívaní homeopatických liekov?
Každý týždeň je tu pre vás lekár špecialista a homeopat.

Otázky, ktoré pošlete od pondelka do stredy budú zodpovedané nasledujúci pondelok. Otázky, ktoré pošlete od štvrtka do nedele, odpovie lekár v ďalšej poradni, v pondelok o týždeň. Stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.

Otázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prevádzkovateľ webstránky www.homeopatiaslekarom.sk, Slovenská homeopatická lekárska spoločnosť so sídlom Súťažná 15, 821 08 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

Johana
Johana14. 01. 2021

Pekný deň, dcérka má 3 roky a asi pol roka sa zajakáva. Začali sme navštevovať aj logopédiu. Dcérka je celkovo trošku úzkostnejšia, pôrod bol ťažký, skončil cisárskym rezom. 4 mesiace mala silné koliky. Keď bola menšia, veľmi zle reagovala aj na všetky nové podnety, zdá sa mi, že sa to vekom zlepšuje. Spávala tiež veľmi zle, aj keď režim sme dodržiavali, ale často sa budila v noci. Tiež je to už lepšie. Je veľmi šikovná a bystrá na svoj vek, skôr motoricky sa mi zdá slabšia oproti rovesníkom. Povedali nám, že má veľmi nerovnomerný vývin. Vedeli by ste mi niečo poradiť na úpravu tohto stavu a prípadne zlepšenie zajakávania. Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Najvhodnejším liekom by bolo Causticum 15CH v dávke 5 granúl denne aspoň 3 týždne, potom môžete podľa reakcie dávku znížiť na 5 granúl 3x týždenne Po, St, Pia...tiež aspoň 3 týždne...po zlepšení znížte na 5 granúl raz týždenne.

Maja
Maja14. 01. 2021

Dobrý deň, mám 63 rokov a osteoartrózu drobných kĺbov rúk. Trvá to 10 rokov a má to aj mladšia sestra a mala to aj moja nebohá mamka. V poslednom čase sa mi stav zhoršil, opuchy a bolesti sú častejšie. Pomohla rehabilitácia, lieky na to vraj nie sú, bolestivé stavy mi pani doktorka reumatologička lieči obstrekmi. Cvičím, aj cviky na ruky, lebo hybnosť je znížená, drobné veci mi vypadávajú z rúk. Okrem toho mám aj osteopéniu zistenú na driekovej chrbtici. Mám predpísaný Caltrade 2x denne, MUDr. Bukovský tvrdí, že stačí 1 za dva dni. Chcela by som sa opýtať, či existujú na moje diagnózy aj homeopatické lieky a kto by mi pomohol v regióne Liptov. Ďakujem pekne za rady.

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Na vašu diagnózu je možné využiť i homeopatiu. Odporučila by som liek Calcarea phoshorica 15CH 5 granúl týždeň, ďalší týždeň po 5 granúl denne liek Calcarea carbonica 15CH a další Calcarea phosphorica 15 CH tiež po 5 granúl. Týždeň vynechať a znovu opakovať....aspoň 3 mesiace , potom je dobre dať skontrolovať hladiny vápnika, fosforu, vit D......V čase výraznejších opuchov a bolestí odporúčam pridať Rhus toxicodendron 9CH aj 3xdenne 5 granúl.

Slávka
Slávka14. 01. 2021

Dobrý večer. Chcela by som sa s Vami poradiť a zároveň sa opýtať či je možné užívať viac druhov homeopatík súčasne? Ide o problémy ako chronická únava, slabosť, závraty, úzkosti, bolesti chrbtice. Ďakujem za odpoveď. Slávka

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Nie je problém užívať viac homeopatík súčasne...s lokálnym i celkovým účinkom. Popisujete niekoľko chronických symptómov, bolo by dobré podrobnejšie ich rozobrať a porozmýšľať, čo ich spustilo. Dôležité je vedieť, či sa jedná skôr o psychickú alebo telesnú námahu, i keď závraty a pocit úzkosti môžu prameniť z psychického preťaženia. Vhodným liekom by bol Kalium phoshoricum 15 CH 5 granúl denne, pri zlepšení 5 granúl 1x týždenne dlhodobo.

Zuzana P.
Zuzana P.14. 01. 2021

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu, aké homeopatiká by boli vhodné pre môjho päť a pol ročného syna na nočné pomočovanie. Niekedy sa pociká aj tri krát za noc. Večer mu už nedávame tekutiny. Budíme ho cca hodinu a pol až dve hodiny po zaspatí. Niekedy už má nacikané v plienke, niekedy sa vyciká a niekedy ani ani. Určite sa pocikáva aj nad ránom. Keď ho budíme v noci vyzerá, že pri tom spí, ale na druhý deň si pamätá ,že sme ho dávali cikať. Keď mal dva roky a 10 mesiacov, tak asi mesiac sa nepocikaval. Potom sme boli s ním na nočné EEG na neurologií, lebo mal nočné desy a od toho dňa sa začal takto pocikávať. Pocikával sa aj cez deň počas poobedného spánku, ale už asi rok sa sa cez deň nepocikava počas poobedného spánku. Na nefrológii na vyšetrení zatiaľ nebol kvôli korone. Ďakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Ivana Poradová

Nočné pomočovanie, čiže Enuresis nocturna, môže mať viacero príčin...veľmi pekne ste popísali terajšie príčiny, chýbajú mi však sprievodné príznaky v správaní, reakciách a podobne. Nevieme ani čo bolo pravdepodobným vyvolávateľom., taktiež nepíšete , či nočné desy ešte občas pretrvávajú. Isto sa tento stav dá riešiť homeopaticky, chcelo by to podrobnejší rozhovor s lekárom homeopatom. Zatiaľ by som odporúčala Hyoscyamus niger 15 Ch v dávku 5 granúl denne aspoň 14 dní, potom znižovať na dávku ob deň a podľa reakcie až na 1x týždenne dlhodobo.

Alexandra
Alexandra15. 12. 2020

Dobrý deň, mám za sebou 2 spontánne potraty. Po množstve vyšetrení mi zistili akurát mierne zvýšenú agregáciu trombocytov. Vedeli by ste mi odporučiť prípravok na udržanie tehotnosti, prípadne prípravok na upokojenie, ktorý by som mohla užívať aj pri gravidite? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!

ODPOVEDÁ MUDr.Tibenský

Homeopatia má veľký potenciál, ale k vyšetreniu sú potrebné viaceré údaje o pacientke – o jej reakciách na rôzne faktory. Sklon k potratom pokrýva veľké množstvo liekov a na ich upresnenie je potreba vedieť viac. Odporúčam Vám prelistovať si publikáciu Homeopatia pre ženy od MUDr. Sivekovej, ktorú nájdete na http://www.homeo.sk/clanky.htm. Tam sa dozviete, čo nás zaujíma, aby sme Vám mohli pomôcť. Potom prosím, sa na mňa obráťte cez poradňu alebo emailom. zdravím

Ingrid
Ingrid15. 12. 2020

Dobrý deň. Po pôrode mi velmi zacali padať vlasy. Vlasy stále padajú i ked menej, ale padaju. Vlasy su jemne, slabe. Trápi ma seborea vo vlasoch, ktora sa zhorsuje na jeseň a zimu. Seborea sa objavila po pôrode. V zime mam akútne stavy, aj ekzém na krku,. V lete a pri pobyte - pri mori som bez príznakov. Zle mi robi, ked sa spotim, alebo sa mi zapari krk od oblečenia. V zime sa zhoršuje aj stav mojich ruk, su supinate, aj päty a prejavuju sa šupiny aj vo vlasoch, pritom sa mi vlasy mastia. V minulosti som uzivala Sepiu v najvyššej CH, liek nezabral ale pomohol mi na pigmentove skvrny, ktore som mala pod ocami, prejavili sa cez tehotenstvo, skvrny zmizli. Brala som este antiandrogennu HAK, ta mi v tej dobe výrazne pomohla ale koli migréne som prestala užívat. Migreny su slabsie, ale pred menzesom sa objavuju každý mesiac. Prosim o radu ohladne ekzému a seborey. Ďakujem za odpoveď.

ODPOVEDÁ MUDr.Tibenský

V prvom rade by každý myslel na liek Sepia. Ak je však homeopatický liek vybratý správne, mal by u mladej ženy zaúčinkovať. Hormonálne zmeny sa zvyknú zlepšiť dosť podstatne. Príznakov máte habadej, ale nepasujú na jeden konkrétny liek. Predpokladám, že si pomáhate viacerými metódami, čo môže skresľovať obraz a nedarí sa nájsť jednoduché riešenie. Začal by som liekom Thuja 15-30 CH 1-2x týždenne počas dvoch mesiacov. To napomôže očistiť organizmus od rôznych látok, ktorých sa Vaše telo nevie samo zbaviť. Potom bude dobré zobrať do úvahy príznaky, ktoré zostanú alebo vystúpia do popredia./ rozumej – odstránením niektorých príznakov sa akoby niektoré ťažkosti zvýšia. Tie bude treba vziať do úvahy a nájsť nový liek.

Barbara
Barbara15. 12. 2020

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na dávkovanie belladony ch9 pri migréne bez aury, trpím nimi od 14rokov, posledné tri roky ich mâm každý týždeň skoro vždy v ten istý deň. Mám 24rokov, alergiu, intoleranciu na potravinu nemám. MRI, EEG výsledky su v poriadku. Ďakujem za odpoveď.

ODPOVEDÁ MUDr.Tibenský

Liekom presnej periodicity je Cedron. U lieku Belladonna taká pravidelnosť nie je známa. Nie som presvedčený o správnosti lieku. Bolesti hlavy začínajúce v puberte možno liečiť viacerými liekmi. Týždennou periodicitou sa vyznačuje Iris, ale u toho je typická aura. Opakovaná bolesť hlavy s takmer pravidelným cyklom môže dobre zareagovať na liek Pulsatilla. Skúste 9 CH 2* denne 5 globúl počas obdobia, ktoré presiahne dve menštruácie.

Stella
Stella15. 12. 2020

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať čo odporúčate brat na zjemnenie PMS. Od ovulácie to so mnou ide dole vodou. Začína to bolesťami v prsiach, nafúknutie v bruchu, únavou, podráždenostou a čím viac sa to blíži k menštruácii pridava sa prejedanie (pažravost na nezdravé, mastné jedla), krče v bruchu, depresia, malátnosť, pocit na zvracanie, bolesť hlavy, bolesť celého tela a nechuť do života. 5 dni pred menštruáciou som úplne iný človek ktorý sa utápa doma na posteli a nevie čo so sebou. Pritom športujem aj sa stravujem zdravo dokym nepríde PMS. Veľmi ma to obmedzuje a tie symptómy sú naozaj veľmi silne. Ďakujem za odpoved

ODPOVEDÁ MUDr.Tibenský

Váš predmenštruačný syndróm má dosť špecifík, ktoré sú zvláštne a niektoré príznaky, ktoré sú bežné. Podľa tých nie je možné stanoviť dostatočne presný liek. Predmenštruačný syndróm, ktorého príznaky pominú akonáhle začne žena krvácať, je znakom lieku Lachesis. Ak sa Vaše ťažkosti končia takto, je to správny liek. Po rozbore mi najviac príznakov pokrývajú dva lieky - Pulsatilla a Sepia. Prikláňam sa k Pulsatille v riedení 15 CH 2x týždenne.

Ada
Ada24. 11. 2020

Dobry den, rada by som sa informovala ohladne neptijemnej zihlavke ktora sa objavila potom co som pod mrakom sedela nenatreta opalovacim kremom, objavila sa prudka reakcia zacervenania a svrbenia az stipania ale iba dekolt. Nasadila som histaminum 15 ch 3-4krat denne 4globulky, zmiernilo sa zacervenanie ale po tyzdni prislo k svrbeniu az miernemu pichaniu, pridala som rhus toxikodendron 15ch, svrbenie preslo avsak ma vyrazne bolel zaludok v hornej casti, vymenila som za apis mettlifika 15ch 3-4x 3gulicky,citala som ze je vhodne ak robia dobre studene obklady,zmiernilo sa svrbenie aj stipanie, avsak uplne nezmyzlo.Chcem sa spytat, ci je mozne uzivanie histaminu a apisu dlhodobe, resp. ci by ste vedeli poradit nieco ine. Vopred dakujem

ODPOVEDÁ MUDr. Beáta Nemčoková

Žihľavka je častý problém, ktorý je potrebne riešiť. Pri Vašom popise ťažkosti odporúčam Apis mellifica 15 CH aj 5xdenne 5 granúl, vycmúľať v dutine ústnej a znižovať počet dávok pri ústupe ťažkosti na 3x denne až na 1x denne. Pocit svrbenia ovplyvníme homeopatickým liekom Histaminum 9CH 2xdenne 5 granúl. Oba lieky sa užívajú do ustúpenia ťažkosti. Zvonku je vhodné potierať žihľavku na koži Dapis gélom aj niekoľkokrát denne. Aby žihľavka pri opaľovaní nevznikala, môžeme užívať napr. 1 mesiac pred opaľovaním Natrium muriaticum 15CH 5 granúl týždenne a 10 dní pred expozíciou na slnku Hypericum perforatum 15CH 5 granúl denne a potom každý deň 1 hodinu pred opaľovaním 5 granúl. Tieto ťažkosti pri opaľovaní sú naozaj veľmi nepríjemne a taktiež pridružený pocit svrbenia. Homeopatickú liečbu si pacienti veľmi oceňujú.

RaMi
RaMi24. 11. 2020

Dobrý deň. Chcela by som poradiť ohľadom homeopatík, ktoré pomáhajú pri hormonálnej nerovnováhe (viac mužského hormónu) a stým spojené menštruačné problémy v podobe silných bolestí a krvácania takmer 22 dní počas menštruačného cyklu. Doteraz som to riešila antikoncepciou, ktorú beriem už osem rokov, no chcela by som ju vysadiť a nahradiť homeopatickou, resp. prírodnou liečbou. ĎAKUJEM

ODPOVEDÁ MUDr. Beáta Nemčoková

Problémy pri menštruácii sú pomerne často riešené homeopaticky s úspechom. Vo Vašom prípade odporúčam homeopaticky liek Arnika Montana 9CH 3xdenne 5 granúl vycmúľať v dutine ústnej a Sépia 15CH 5 granúl 1xtyzdenne. Uvidíte ako sa pri liečbe homeopatickými liekmi upraví sila a dĺžka krvácania. Keď by prišlo k zmierneniu príznakov, homeopatický liek Arnika Montana 9CH je možné podávať 2x denne 5 granúl ďalšie 3 mesiace a potom 1x denne zase 3 mesiace, Sépiu 15Ch dlhodobo aj 12 mesiacov. Kde by ste sa rozhodli vysadiť antikoncepciu, uvidíte ako organizmus zareaguje.

1 2 3 18

Vyhľadávanie

Najčítanejšie