Poraďte sa s lekárom, kedy je pre vás vhodné užívať homeopatický liek
Homeopatia

Poraďte sa s lekárom online

Chcete sa poradiť o užívaní homeopatických liekov?
Každý týždeň je tu pre vás lekár špecialista a homeopat.

Otázky, ktoré pošlete od pondelka do stredy budú zodpovedané nasledujúci pondelok. Otázky, ktoré pošlete od štvrtka do nedele, odpovie lekár v ďalšej poradni, v pondelok o týždeň. Stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.

Otázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prevádzkovateľ webstránky www.homeopatiaslekarom.sk, Slovenská homeopatická lekárska spoločnosť so sídlom Súťažná 15, 821 08 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

Ľudmila
Ľudmila31. 01. 2023

Dobrý deň, viete mi poradiť, syn má 13 r. a stále ma pocit suchého nosa ,zle samu dýcha. Hlavne v interiéry v zime a počas leta. Chladnejšie počasie vonku, pobyt vonku mu zlepší stav. Ďakujem

ODPOVEDÁ Mgr. Jana Boleková, farmaceut

Dobrý deň, vyzerá, že syn citlivejšie vníma vlhkosť ovzdušia. Počas teplých dní a počas vykurovacej sezóny zvlhčujte ovzdušie v byte, často vetrajte, dôležitá je dostatočná hydratácia (pitný režim), obmedzenie sladených nápojov. Na zvlhčenie nosovej sliznice hlavne večer pred spaním https://www.boiron.sk/nase-produkty/doplnky-stravy-kozmeticke-pripravky-ine/boiron-spray. Ak by účinok nebol dostatočný, potom Euphorbium compositum Heel S spray.

Ondrej
Ondrej31. 01. 2023

Dobrý večer. Prosím o radu. Pri poškodenej ľavej chlopni a liečení na vysoký krvný tlak je vhodné užívať homeopatikum NAJA tripudians? Ak nie tak aké sú vhodné homeopatiká pri týchto zdravotných problémoch?

ODPOVEDÁ Mgr. Jana Boleková, farmaceut

Dobrý deň, liek Naja sa systematicky používa pri ochoreniach srdcových chlopní, takže ho môžete užívať v potencii 9CH 1-2x denne 5 granúl. Liekov na zvýšený krvný tlak je viacej a vyberajú sa individuálne na základe charakteristických príznakov ochorenia daného pacienta.

Daniel
Daniel31. 01. 2023

Dobrý deň. Mám diagnostikovanú astmu, kašľový variant, pravdepodobne na podklade gastroezofageálneho refluxu. Kašeľ mám niekoľkokrát denne, spočiatku suchý, potom vlhký, najmä po jedle. Klasickú kortikosteroidovu liečbu som užívala mesiac, momentálne som dva mesiace bez nej. Na reflux užívam inhibitory protonovej pumpy cca jeden mesiac. Z homeopatik užívam Thuyu 15ch 1x týždenne ako terénnu liečbu a zo symptomatických liekov Antimonum Tartaricum 5 ch pripadne Blatta orientalis 5 ch na vykašliavanie. Aké homeopatika by ste mi ešte odporúčali? Ďakujem za odpoveď.

ODPOVEDÁ Mgr. Jana Boleková, farmaceut

Dobrý deň, v prípade priamej súvislosti kašľa a jedla a základe predpokladu, že je tam súvis s gastroezofagiálnym refluxom, tak 15 minút pred každým jedlom užívajte 1-2 tablety Gastrocynesine. V prípade, že problémy pretrvávajú, ďalšiu dávku užite po jedle. Postupne by sa stav mohol upraviť.

D.M.
D.M.31. 01. 2023

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu pre moju 74 ročnú maminu. Asi pred 2 mesiacmi začala horšie vidieť. Chýba jej centrálne videnie na pravom oku. Zistili jej zakrvácanie sietnice a lieči sa. Ostala veľmi úskostlivá, plačlivá, snaží sa upútať na seba pozornosť, horšie spí. Bojí sa, že oslepne, lebo jej mamka mala podobný očný problém a bola takmer nevidiaca. Má problémy aj s cievami na pravej nohe, predkolenie má opuchnuté, zmenenú farbu kože a pocit ťažkých nôh, je to dlhodobý stav liečený cievnym lekárom. Nie je vysoká ani obézna. Rada komunikuje, stále má čo robiť, ale obednú polhodinovú siestu si neodpustí. Ja homeopatiká používam rada a som nadmieru spokojná, preto verím, že sa dá pomôcť aj mojej mamine. Ďakujem pekne za radu D.M.

ODPOVEDÁ Mgr. Jana Boleková, farmaceut

Dobrý deň, na psychické stavy a cievne problémy užívajte Pulsatilla 15CH 1-2x denne 5 granúl. Na zakrvácanie sietnice Phosphorus 9CH 3x denne 5 granúl. V prípade, že by liečba nebola dostatočne účinná, je vhodné obrátiť sa na homeopata a určiť konštitučný liek.

Nika
Nika31. 01. 2023

Dobry den, mam 2.mesacne dieta narodene sekciou, rozbehnutie laktacie bolo narocne od zaciatku uzivam Ricinus comunis 5ch, najprv som uzivala 5granuliek pri kazdom dojceni,potom som postupne znizovala. Mlieko sa mi tvori raz rychlejsie inokedy pomalsie aj napriek dodrziavaniu pitnemu rezimu atd..Nerada by som presla na umele mlieko.Chcem sa spytat ako dlho a v akej davke mozem uzivat Ricinus,je nutna nejaka prestavka?Resp.ked si chcem udrzat laktaciu do aspon do 6.mesiaca veku dietata mozem ho uzivat takto dlhodobo a v akej davke? Su este aj ine moznosti? Dakujem

ODPOVEDÁ Mgr. Jana Boleková, farmaceut

Dobrý deň, dĺžka užívania lieku Ricinus communis 5CH sa riadi podľa tvorby mlieka. Pri poklese jeho tvorby kedykoľvek v priebehu laktácie je možné ho opäť začať užívať. Na podporu laktácie sú aj ďalšie homeopatické lieky, ktoré sa vyberajú individuálne na základe charakteristických príznakov. Homeopatiká sú podporné prostriedky pri tvorbe materského mlieka. Zároveň treba podporiť aj prirodzené tvorbu. Tá sa riadi dopytom a ponukou. Bábätku ponúkajte prsník hneď pri prebúdzaní, pri akomkoľvek nepokoji počas dňa či noci, na zaspávanie, pri bolesti, pri nervozite a nepokoji atď. Vyprázdňovanie prsníka podporíte aj jeho stláčaním počas dojčenia. Ak si nie ste istá, či je výdatnosť dojčenia dostatočná, kontaktujte laktačnú poradkyňu.

Mary
Mary31. 01. 2023

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci je bezpecne uzivat Crateagus 9C 4gulky denne, ak berie mama lieky na srdce a mava tlak vacsinou nizsi 110/65 s pulzom okolo 60-70. Je liecena na SZ a Afib. Dakujem.

ODPOVEDÁ Mgr. Jana Boleková, farmaceut

Dobrý deň, liek Crateagus 9CH je vhodným doplnkovým liekom na posilnenie srdca, pri ochorení chlopní aj srdcovom zlyhaní. V prípade výrazného poklesu krvného tlaku sa upravuje klasická liečba.

Kami
Kami31. 01. 2023

Dobrý večer, prosím o radu. Stratila som chuť do jedla, a ak niečo zjem, tam veĺmi malo... bolo to podmienene stresom. Zivot som od noveho roku zmenila, prosim poradte cim podporit apetit, upokojit zaludok, aby som sa aj fyzicky dala dokopy, kedze som aj rapidne schudla. Dakujem vopred velmi pekne.

ODPOVEDÁ Mgr. Jana Boleková, farmaceut

Dobrý deň, na nervové napätie, upokojenie nechajte voľne v ústach rozpustiť 3x denne 2 tablety Sedatif PC. Na nechutenstvo vyskúšajte niektorý z nasledujúcich liekov: Avena sativa 5CH pri rekonvalescencii, Phosphoricum acidum 9CH pri emocionálnej záťaži (rozvod, úmrtie, dlhodobé ochorenia), Ignatia amara 9CH alebo 15CH po náhle vzniknutom nechutenstve po šoku s pocitom hrče v krku. Užívajte 2x denne do zlepšenia stavu.

Hela
Hela31. 01. 2023

Dobrý deň prosím o radu či by mi mohli pomôcť aj homeopat.mam problém s končatinami mi fialoveju a aj úplne oblednu keď je chladno lieky neberiem lekár hovoril že raynov syndróm mám to od dectva dá sa to vydržať ale mám už 50 rokov a asi až teraz to viac vnímam ak by sa dalo nejak pomôcť bola by som vďačná ďakujem.

ODPOVEDÁ Mgr. Jana Boleková, farmaceut

Dobrý deň, užívajte Arnica montana 9CH 2x denne 5 granúl. Keby účinok nebol dostatočný, sú k dispozícii aj ďalšie lieky, ktoré sa vyberajú na základe individuálnych charakteristických príznakov. Sú vhodným doplnkom k konštitučnému lieku, ktorý by zvolil homeopat.

Lubi
Lubi31. 01. 2023

Dobrý deň mám problémy v tehotenstve 8 týždeň, nevoľnosti, veľká citlivosť na pachy, bolesti a chcela by som vedieť, či by som si mohla kúpiť na tieto problémy nejaké homeopatika

ODPOVEDÁ Mgr. Jana Boleková, farmaceut

Dobrý deň, na tehotenskú nevoľnosť užívajte Cocculine. 1-2 tabletky nechajte voľne rozpustiť v ústach v rytme nevoľnosti. K nemu pridajte liek Sepia 30CH 2x denne 5 granúl na precitlivelosť na pachy.

Jozef
Jozef31. 01. 2023

Dobrý deň chcem sa opýtať či možem kombinovať viacej druhov homeopatik v jeden deň.Ake riedenie homeopatik je najlepšie lebo je viac druhov napr.5c,9c.15c,30c,200c.1M a LM1. Ktoré su najidealnejšie a na čo sa používajú tie ostatné? Vopred ďakujem za info.

ODPOVEDÁ Mgr. Jana Boleková, farmaceut

Dobrý deň, výber homeopatického lieku je prísne individuálny podľa charakteristických píznakov ochorenia u daného pacienta. Potencia sa takisto riadi stavom daného pacienta a akútnosťou (aj viac liekov)/chronicitou (zväčša jeden konštitučný) ochorenia, fyzickou (nižšie potencie) či viac psychickou (vyššie potencie) rovinou.

1 2 3 51